Artego Bydgoszcz znów wygrało w końcówce

Redakcja
Renee Taylor (z piłką) zagrała wreszcie bardzo dobre zawody.
Renee Taylor (z piłką) zagrała wreszcie bardzo dobre zawody. Paweł Skraba
Bydgoskie koszykarki w drugim meczu fazy play out pokonały 2 punktami Widzew Łódź i praktycznie zapewniły sobie 9. miejsce po sezonie.

Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 82:80 (24:15, 20:30, 26:18, 12:17)

ARTEGO: Koc 24 (2), Sissoko 19, 11 zb., 4 as., Taylor 17 (3), 9 as., 5 prz., Szott 11 (1), 3 prz., 4 as., Szymczak-Górzyńska 4 oraz Szybała 4, Kuras 3, Palacz 0.

WIDZEW: Pawlak 19 (1), 7 zb., Misiek 16 (2), Jankowska 15, 7 zb., Kopczyk 11 (2), 4 as., Rzeźnik 10 (1), 8 as. oraz Kotonowicz 5 (1), Tondel 4, Polit 0.

Zespół gospodyń wystąpił bez Elżbiety Mowlik (ból pleców), a łodzianki przyjechały po zwycięstwo, stąd można było mieć obawy o końcowy wynik. Na szczęście miejscowe nie zawiodły i po dobrym, emocjonującym meczu pokonały Widzew.

Mecz przebiegał falami. Pierwsza kwarta dla Artego, w 2. to Widzew odrobił straty i momentami prowadził. Potem prowadzenie się zmieniało jak w kalejdoskopie, aż do ostatnich minut. Po rzucie Taylor było 82:77, ale akcję 2+1 zaliczyła Jankowska. Przez 24 sekundy bydgoszczanki nie pozwoliły się jednak sfaulować i dowiozły wygraną do końca.

Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrała Koc, która trafiła wszystkie 8 wolnych, 5/12 za 2 i 2/3 za 3, miała 4 zbiórki, 2 przechwyty i 2 bloki. Cenny wkład w sukces miały też Sissoko - 8/10 za 2, 11 zbiórek, 4 asysty, Taylor - 4/7 za 2, 3/5 za 3, 9 asyst oraz aktywna Szott. W Widzewie świetnie zagrała Pawlak - 9/14 z gry, a Rzeźnik zaliczyła 8 asyst.

Inne wyniki: Odra Brzeg - Tęcza Leszno 66:57, AZS Poznań - MUKS Poznań 64:76. Artego ma już 4 pkt. przewagi nad Widzewem. Ciekawie na dole: 12. MUKS - 35, 13. Odra - 34, 14. AZS - 31.

W środę Artego podejmie Tęczę Leszno (zmiana gospodarza).