Asseco Resovia znów lepsza od Delecty Bydgoszcz.[zdjęcia]

(STYK)
Początkowo bydgoszczanie mieli wiele powodów do zadowolenia. Później walczyli, ale ostatecznie przegrali. Krzysztof Kapica/nowiny24.pl
Asseco Resovia Rzeszów pokonała dziś Delectę Bydgoszcz i prowadzi 2:1 w półfinałowej rywalizacji. Do finału PlusLigi awansuje zespół, który jako pierwszy odniesie trzy zwycięstwa.

Po meczach w Bydgoszczy było 1:1. Trudno było jednak mówić o przewadze jednej z drużyn, ponieważ sezon obfitował w tyle niespodzianek, że prognozowanie jakichkolwiek scenariuszy mija się z celem.

W nieco lepszej sytuacji jest Resovia. Bo dziś grała u siebie, i także jutro będzie miała przewagę własnego parkietu. Dziś to jednak niespodziewanie bydgoszczanie w świetnym stylu wygrali pierwszego seta 25:20.

W dwóch kolejnych partiach to jednak gospodarze dominowali na parkiecie. Także w czwartym secie prowadzili już 23:20. Podopieczni Piotra Makowskiego zdobyli jednak dwa punkty z rzędu i zrobiło się bardzo ciekawie.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 25:23)
ASSECO: Tichacek, Akhrem, Nowakowski, Schops, Lotman, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Bartman, Perłowski, Kovacević, Buszek.
DELECTA: Masny, Konarski, Jurkiewicz, Antiga, Wika, Wrona, Dębiec (libero) 0raz Waliński, Lipiński, Owczarz, Wieczorek.