Astoria Bydgoszcz polubiła Artego Arenę

(as)
Dobra gra Astorii dała drugą wygraną w lidze.
Dobra gra Astorii dała drugą wygraną w lidze. Archiwum
Astorianie wygrali drugi mecz w nowej hali, która - póki co - jest dla nich bardzo szczęśliwa. Już bez Grzesińskiego (został z nim rozwiązany kontrakt), bez Fatza, który narzeka na uraz, ale za to już z Dymałą, który pauzował w Krośnie, gospodarze zagrali bardzo dobre trzy kwarty przeciwko wyżej notowanej ekipie z Pruszkowa.

Astoria Bydgoszcz - Znicz Pruszków 83:57 (13:16, 19:11, 25:18, 26:12)

ASTORIA: Dymała 13 (3), 5 zb., 6 as., 7 prz., Prostak 12 (2), Szyttenholm 11, 9 zb., Laydych 9 (1), Kutta 4, 3 prz. oraz Krzywdziński 13 (1), 5 zb., Obarek 12, Barszczyk 4, 3 as., Łucka 3, Frąckiewicz 2, Robak 0.
ZNICZ: Kaczmarzyk 16 (3), 6 zb., Kowalewski 7 (1), Tokarski 5 (1), Hybiak 0, 6 zb., Linowski 0, 5 zb. oraz Janik 11 (1), Put 7, Czosnowski 6, Bonarek 3 (1), Jaśkiewicz 2, Tarczyk 0.

Tylko 1. kwarta nie wyszła gospodarzom. Przede wszystkim z powodu nerwów fatalnie pudłowali, notując skuteczność na poziomie 19 proc. Do tego 3 szybkie faule popełnił Szyttenholm i wydawało się, że będzie ciężko o sukces. Na szczęście nasi koszykarze imponowali ambicją i twardą walką w obronie, zmuszając rywali do serii strat i słabej skuteczności. Jeszcze na koniec 1. kwarty po "3" Janika i Prostaka było 13:16, a na początku 2. po wolnych Kaczmarzyka 13:18, lecz od tego momentu bydgoszczanie zaczęli grać lepiej: szybciej, skuteczniej, popełniali mniej błędów (12-26!), byli agresywniejsi na atakowanej tablicy (11-6).

Po dwóch akcjach Szyttenholma (5/9) miejscowi prowadzili 21:20, a gdy zaczął wreszcie trafiać Dymała (5/12), wspierali go Laydych (4/7) i Obarek (6/11), przewaga zaczęła szybko rosnąć. Pod koniec 3. odsłony zrobiło się 57:45, a chwilę później 65:45 i rozluźnieni gospodarze bezlitośnie dobijali rywali z Pruszkowa.

Inne wyniki 5. kolejki: Legia - GKS T. 75:76, Bierwagen 20, Kobus 16, Aleksandrowicz 14 - Hałas 24, Dziemba 15, Garbacz 13; Pogoń - AZS82:65, Madziar 24, Grygiel 15, Stalicki 13 - Rostalski 18, Rutkowski 15, Wielechowski 14; Sokół - SKK 92:69, Rduch 24, Kulikowski 15 - Sobiło 15, Wall 13; GTK - Zagłębie 60:96, Wróbel 15 - Bogdanowicz 22, Mordzak 18, Kosiński 17, Piechowicz 16; Stal - Spójnia 79:67, Suliński 24, Ochońko 19 - Pluta 17, Stokłosa 16, Żytko 14; ACK Rosa - Miasto Szkła 75:90, Jeszke 13, Kardaś 11, Szymkiewicz 11 - Salamonik 21, Oczkowicz 18, Pieloch 13.

1. Miasto Szkła Krosno 5 10 393:293
2. Stal Ostrów 5 10 393:297
3. Sokół Łańcut 5 9 401:257
4. Spójnia Stargard Szcz. 5 9 347:344
5. Pogoń Prudnik 5 8 344:316
6. GKS Tychy 5 8 260:271
7. Legia Warszawa 5 7 373:325
8. Znicz Pruszków 5 7 314:358