Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wygrał szósty mecz w Lidze Siatkówki Kobiet!

Dariusz Knopik
Radość siatkarek Pałacu w pełni uzasadniona. Wygrały szósty mecz z rzędu
Radość siatkarek Pałacu w pełni uzasadniona. Wygrały szósty mecz z rzędu Arkadiusz Wojtasiewicz
W 9. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał na wyjeździe #Volley Wrocław 3:1. To była szósta wygrana z rzędu bydgoskiego zespołu, który umocnił się w czołówce tabeli.

#VOLLEY Wrocław - BANK POCZTOWY PAŁAC 1:3
Sety: 18:25, 23:25, 25:18, 18:25.
#VOLLEY: Gajewska, Murek, Łozowska, Rasińska, Wers, Soter, Kuziak (libero) oraz Piśla, Gancarz, Wołodko.
PAŁAC: Balmas, Ziółkowska, Gałucha, Krzywicka, Misiuna, Mazurek, Jagła (libero).

Bydgoszczanki w inauguracyjnej partii wypracowywały sobie przewagę przy zagrywkach Magdaleny Mazurek, Patrycji Balmas i Marty Ziółkowskiej. Aż 5 punktów więcej zdobyły po kontrach. Miały też 2 asy, a rywalki żadnego.

W drugim secie gra Pałacu falowała. Podopieczne Piotra Mateli zdobywały i traciły punkty seriami, ale w decydującym momencie nie popełniały błędów i zapewniły sobie wygraną.

Od początku trzeciej partii jakoś gry bydgoszczanek spadła. Długo były w defensywie, ale udało się im wrócić na dobre tory i doprowadzić do remisu 13:13. Jednak potem ponownie były gorsze od wrocławianek i przegrały wyraźnie.

Przegrany set podział mobilizująco na bydgoskie siatkarki, które uporządkowały grę i przypominały zespół z dwóch pierwszych setów.

Po tej wygranej bydgoski zespół umocnił się w czołówce. Zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Kolejny mecz pałacanki rozegrają również na wyjeździe. Tym razem w sobotę w Legionowie.