Bartłomiej Adam Stanisz

Ogłoszenie wyborcze KWW Arkadiusza Fajoka Łączy nas Inowrocław
Jestem trzydziestoośmioletnim przedsiębiorcą, specjalizującym się w branży IT. Od czternastu lat mieszkam w Inowrocławiu. Moje credo życiowe to uczciwość, innowacyjność i zaangażowanie społeczne. Od wielu lat działam na rzecz społeczności lokalnej w obszarze edukacji. Nieodpłatnie szkolę uczniów w dziedzinie IT. Działam społecznie w klubie sportowym Cuiavia. Jako radny planuję skupić się na wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości, promowaniu edukacji technicznej oraz rozwoju infrastruktury miejskiej.
emisja bez ograniczeń wiekowych

MÓJ PLAN

 • BEZPŁATNA KOMUNIKACJA MIEJSKA
  Czas aby Inowrocław dołączył do elitarnego grona miast gdzie stawia się na zdrowie mieszkańców i wyższy komfort życia. Dzięki darmowej komunikacji zmniejszymy natężenie ruchu drogowego a co za tym idzie podniesiemy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Planujemy wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla wszystkich pasażerów bez względu na wiek. Chcemy wspierać mobilność i zapewnić dostęp do różnych miejsc w mieście, poprzez zmianę organizacji ruchu autobusowego.  Stworzymy siatkę połączeń dostosowaną do potrzeb mieszkańców oraz zwiększymy częstotliwość kursów poprzez utworzenie centralnego węzła komunikacyjnego.
 • POWOŁANIE RADY KOBIET W INOWROCŁAWIU
  Zamierzamy utworzyć Radę Kobiet w Inowrocławiu, która będzie dedykowana organizacji wydarzeń mających na celu wspieranie i inspirowanie kobiet w naszym społeczeństwie. Rada będzie aktywnie angażować się w tworzenie unikalnych, dedykowanych wydarzeń, obejmujących obszary od rozwoju zawodowego po kwestie zdrowia i kultury. Pragniemy, aby te wydarzenia nie tylko integrowały społeczność kobiet, ale również przyczyniały się do budowania silnej sieci wsparcia. Powołanie Rady Kobiet stanowi zobowiązanie do tworzenia przestrzeni, w której kobiety będą mogły rozwijać swoje potencjały, wymieniać doświadczenia i inspirować się nawzajem.
 • BUDŻET OBYWATELSKI
  Budżet Obywatelski na realizację projektów społecznych daje mieszkańcom Inowrocławia realny wpływ na część wydatków publicznych z budżetu miasta. To inowrocławianie wiedzą najlepiej jakie są ich potrzeby i oczekiwania wobec miasta.
 • WSPÓŁPRACA I WSPARCIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, ŚRODOWISK SPORTOWYCH I KULTUROWYCH
  W ramach naszej strategii, będziemy aktywnie nawiązywać partnerstwo z organizacjami pozarządowymi, aby wspólnie adresować potrzeby społeczności lokalnej. Pragniemy wspierać ich inicjatywy, biorąc pod uwagę różnorodne aspekty, od edukacyjnych po społeczne, przyczyniając się do tworzenia bardziej zrównoważonego otoczenia, a dzięki zwiększeniu budżetu dotacji na ten sektor będzie to umożliwione. Dla środowisk sportowych planujemy stworzenie programów wspierających rozwój młodych talentów, modernizację infrastruktury sportowej oraz organizację wydarzeń, które integrują społeczność poprzez zdrową rywalizację i aktywność fizyczną. W obszarze kultury zamierzamy współpracować z lokalnymi organizacjami, wspierając projekty artystyczne, festiwale, oraz inicjatywy edukacyjne. Chcemy promować różnorodność kulturową, umożliwiając mieszkańcom dostęp do inspirujących wydarzeń kulturalnych. Dążymy do budowania wspólnoty opartej na dialogu, wzajemnym szacunku i współpracy, a nasze wsparcie dla organizacji pozarządowych, środowisk sportowych i kulturowych jest kluczowym elementem tego założenia.
 • KLUBY OSIEDLOWE
  Przywrócenie klubów osiedlowych jako centra kulturalne dla mieszkańców, zapewni miejsca spotkań, integrację międzypokoleniową i rozwój różnych pasji i zainteresowań mieszkańców. Ponadto uwolnimy potencjał nowej części Solanek poprzez stworzenie dla mieszkańców Inowrocławia stref relaksu, rozrywki i aktywności fizycznej. To właśnie tam powstanie scena dla inowrocławskich grup muzycznych, tanecznych, kino letnie oraz strefa kibica, kryte lodowisko, które latem będzie miejscem dla rolkarzy i wrotkarzy, parkur, skatepark oraz profesjonalny plac zabaw. Wszystko w towarzystwie food trucków oraz strefy gastronomicznej.
 • POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA W MIEŚCIE
  Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez wsparcie z budżetu miasta, dodatkowych patroli policji oraz instalacja kolejnych kamer w najbardziej newralgicznych punktach w Inowrocławiu. Zawiązanie szerszej współpracy z samorządami w celu poprawy bezpieczeństwa na inowrocławskich drogach. W porozumieniu z zarządami ogrodów działkowych planujemy zwiększyć bezpieczeństwo i komfort działkowców poprzez wprowadzenie programu monitoringu, dodatkowego oświetlenia i modernizacji parkingów.
 • KLASY PROFILOWANE
  Stworzenie klas profilowanych w tym sportowych i zawodowych odpowiadających zapotrzebowaniu na pracowników w firmach lokalnych. Takie rozwiązanie zapewni młodym ludziom lepsze perspektywy rozwoju zawodowego i fizycznego.
 • CENTRUM MEDIACJI PRZY SZKOŁACH
  Naszym nadrzędnym celem jest aktywne rozwijanie umiejętności skutecznego rozwiązywania konfliktów wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Poprzez strategiczne partnerstwo z lokalnymi organizacjami, dążymy do stworzenia bardziej spójnego i harmonijnego środowiska edukacyjnego. Nasza misja obejmuje redukcję przemocy, a także skoncentrowanie się na poprawie ogólnej atmosfery w szkołach, tworząc przestrzeń sprzyjającą współpracy i wzajemnemu zrozumieniu. To ambitne przedsięwzięcie, którego sukces zależy od zaangażowania całej społeczności edukacyjnej.

https://www.facebook.com/BartlomiejStanisz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska