MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taki na co dzień jest Arkadiusz Fajok. To kandydat na prezydenta Inowrocławia

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Arkadiusz Fajok jest człowiekiem sportu. Lubi wędkowanie i grzybobrania. Wolny czas uwielbia spędzać z rodziną
Arkadiusz Fajok jest człowiekiem sportu. Lubi wędkowanie i grzybobrania. Wolny czas uwielbia spędzać z rodziną Nadesłane
Arkadiusz Fajok, inowrocławianin, miłośnik sportu, nauczyciel i przedsiębiorca. W wyborach samorządowych walczy o urząd prezydenta Inowrocławia.

Przybliżamy sylwetkę kandydata. Tym razem pokazujemy Arkadiusz Fajoka od strony prywatnej - jego zainteresowań, rodziny. Będzie też kilka słów o jego wyborczym programie.

Arkadiusz Fajok pracuje także z niepełnosprawnymi dziećmi

Arkadiusz Fajok ma 44 lata. Do wyborów samorządowych stanął w barwach KWW Arkadiusza Fajoka Łączy Nas Inowrocław.

- Od 17 lat jestem przedsiębiorcą. Prowadzę z powodzeniem szkołę nauki jazdy. Jestem też założycielem, prezesem oraz trenerem w Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej Plażowej "Damy Radę Inowrocław", które jest organizacją pozarządową działającą w Inowrocławiu od 2006 roku. Zawodnicy drużyny promują nasze miasto. Wielokrotnie zdobyli dla Inowrocławia tytuły mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych - informuje Arkadiusz Fajok.

Kandydat na prezydenta Inowrocławia jest też nauczycielem dyplomowanym z prawie 20-letnim stażem. Pracuje w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, gdzie zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Rodzina najważniejsza

- Mam wspaniałą żonę Dagmarę i trójkę dzieci. Lubimy spędzać czas razem na wiele sposobów. Sport, rekreacja, kultura i wspólne wyjazdy to aktywności, które uwielbiamy najbardziej. Chciałbym, aby moje dzieci miały perspektywy na przyszłość w Inowrocławiu - podkreśla Arkadiusz Fajok.

W wolnym czasie Arkadiusz Fajok między innymi wędkuje i zbiera grzyby

- Jestem aktywnym działaczem społecznym, uczestnikiem wielu akcji charytatywnych na rzecz Inowrocławia i jego mieszkańców. Chętnie wspieram wszelkie inicjatywy, które przynoszą radość innym - słyszymy od kandydat na prezydenta Inowrocławia.

Ponadto Arkadiusz Fajok kibicuje inowrocławskim sportowcom oraz interesuje się wydarzeniami kulturalnymi. W czasie wolnym uwielbia aktywnie spędzać czas z rodziną. Lubi słuchać muzyki i czynnie uczestniczyć w życiu sportowym miasta.

- Moją pasją jest zbieranie grzybów i wędkowanie z synem. Od lat działam społecznie na rzecz mieszkańców Inowrocławia. Bardzo chętnie uczestniczę w imprezach charytatywnych. Często wspieram środowisko inowrocławskich seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami - zdradza nasz rozmówca.

Organizator imprez, zdobywca tytułów

- Jestem bardzo aktywną osobą, jako trener zdobywałem doświadczenie nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Zawsze oceniam ludzi poprzez ich kompetencje, bo inaczej nie można niczego osiągnąć - mówi Arkadiusz Fajok.

Przypomina też, że pełnił funkcję trenera Reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej w latach 2009-2016, a od 2023 roku jest szkoleniowcem Kadry Juniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z którą zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2023.

- Jestem też od wielu lat organizatorem imprez kulturalno-sportowych w naszym mieście o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Byłem wielokrotnie wyróżniony tytułami Sportowca Roku, Działacza Sportowego Roku i Trenera Roku w Inowrocławiu oraz Powiecie Inowrocławskim. Zostałem także uhonorowany Złotą Odznaką Za Zasługi dla Piłki Ręcznej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce - dodaje kandydat na prezydenta.

Trochę o programie wyborczym Arkadiusza Fajoka

1. Budżet Obywatelski na realizację projektów społecznych daje mieszkańcom Inowrocławia realny wpływ na część wydatków publicznych z budżetu miasta. To inowrocławianie wiedzą najlepiej jakie są ich potrzeby i oczekiwania wobec miasta.

2. Przywrócenie klubów osiedlowych jako centra kulturalne dla mieszkańców. Zapewni to miejsca spotkań, integrację międzypokoleniową i rozwój różnych pasji i zainteresowań mieszkańców. Ponadto, przy współpracy z inowrocławskimi przedsiębiorcami, uwolnimy potencjał nowej części Solanek poprzez stworzenie dla mieszkańców Inowrocławia stref relaksu, rozrywki i aktywności fizycznej. To właśnie tam powstanie scena dla inowrocławskich grup muzycznych, tanecznych, kino letnie, kryte lodowisko, które latem będzie miejscem dla rolkarzy i wrotkarzy, skatepark oraz profesjonalny plac zabaw dostosowany dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Wszystko w towarzystwie food trucków oraz strefy gastronomicznej bez obciążenia budżetu miasta.

3. „Otwarty Gabinet Prezydenta” to inicjatywa, która ma na celu stworzenie przestrzeni, gdzie głos każdego mieszkańca będzie usłyszany i brany pod uwagę w procesie podejmowania decyzji dotyczących rozwoju Inowrocławia. Stworzę otwarte i dostępne miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli bezpośrednio przedstawiać swoje opinie, pomysły oraz potrzeby. Wierzę, że otwartość i bezpośrednia komunikacja prezydenta z mieszkańcami są kluczowe dla skutecznego zarządzania oraz budowania wspólnoty opartej na zaufaniu i współpracy.

4. Wspieranie funkcjonujących inowrocławskich firm oraz otwierania nowych działalności gospodarczych. Między innymi poprzez utworzenie strefy gospodarczej w centrum miasta, strefy gospodarczej wspólnie z gminą Inowrocław oraz inkubatora przedsiębiorczości.

5. Zwiększenie środków na organizacje pozarządowe to kolejny z priorytetów. To właśnie takie inicjatywy mają bezpośredni wpływ na życie kulturalne i sportowe w naszym mieście. Trzeba o nie zadbać w zdecydowanie większym wymiarze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Taki na co dzień jest Arkadiusz Fajok. To kandydat na prezydenta Inowrocławia - Inowrocław Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska