Bartosz Bartkowski (Wisła Grudziądz) z poznaniakami zdobył brąz Pucharu Młodzieży

Redakcja
Polska czwórka podwójna z Bartoszem Bartkowski w składzie po dekoracji brązowymi medalami podczas międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse w Cork (Irlandia), zwanymi Pucharem Młodzieży Nadesłane
Zawodnik Wisły Grudziądz Bartosz Bartkowski startował w reprezentacji Polski podczas prestiżowych regat juniorów Coupe de la Jeunesse na torze w Cork (Irlandia). W składzie czwórki podwójnej wywalczył brązowy medal.

Wioślarz Wisły Grudziądz Bartosz Bartkowski zdobył brązowy medal, walcząc w osadzie czwórki podwójnej podczas międzynarodowych regat juniorów Coupe de la Jeunesse w Cork (Irlandia) zwanych Pucharem Młodzieży.

Płynęli z nim w czwórce podwójnej: Krzysztof Jagodziński (SMS/AZS AWF Poznań), Aleksander Przeździecki (SMS Posnania Poznań) i Patryk Wojtalak (Posnania Poznań).

To był najlepszy występ polskiej osady w tych regatach. Biało-czerwoni ogólnie zajęli 10. miejsce w gronie czternastu uczestniczących państw. Najlepiej spisała się własnie męska czwórka podwójna, która wywalczyła brązowy medal. Dwie żeńskie czwórki (bez sterniczki i podwójna) uplasowały się na czwartych pozycjach.

Marta Wieliczko i Katarzyna Malinowska (Wisła Grudziądz) zgarniają cenne medale

Regaty Coupe de la Jeunesse bywają również nazywane Pucharem Młodzieży i są organizowane od 1985 roku. Występują w nich zawodnicy i zawodniczki poniżej osiemnastego roku życia, zakwalifikowani z czternastu krajów.
W tym roku Brytyjczycy wywalczyli już trzeci triumf z rzędu.