Basket 25 Bydgoszcz powalczył, ale na koniec przegrał w Sosnowcu

Oceana Hamilton
Oceana Hamilton Arkadiusz Wojtasiewicz
Ósma porażka bydgoskich koszykarek w tym sezonie. Tym razem Basket 25 Bydgoszcz musiał uznać wyższość Zagłębia Sosnowiec.

Zagłębie Sosnowiec - Basket 25 Bydgoszcz 89:80 (21:18, 29:27, 19:17, 20:18)

Zagłębie: Urbaniak-Dornstauder 18, January 14 (2), Wadoux 12 (1), 9 as., Wnorowska 11 (1), Marciniak 5 (1) oraz Zempare 13, Wojtala 8 (2), Jasiulewicz 8 (2).
Basket 25: Calloway 21 (5), Radić 14 (4), Hamilton 14, Michałek 12 (2), Zmierczak 11 (3) oraz Papiernik 8, Wieczyńska 0, Sztąberska 0, Maławy 0.

Bydgoszczanki w 1. kwarcie twaro walczyły kosz za kosz i zdołały nawet objąć prowadzenie, choć ich liderka Keondia Calloway zaczęła mecz od niecelenych rzutów z gry. Amerykanka także zaczęła w końcu trafiać (m.in. za 3), a Basket 25 cały czas trzymał się blisko faworyta.

Od 13. minuty Zagłębie zyskało jednak większą przewagę. Największe problemy nie sprawiały wcale zagraniczne gwiazdy tej drużyny, ale Quinn Urbaniak-Dornstauder i Klaudia Wnorowska. Było już -10,. ale też coraz lepiej spisywał się duet Calloway - Oceana Hamilton i bydgoszczanki odrabiały straty. Do przerwy przegrywały tylko 5 punktami.

W trzeciej kwarcie przewaga Zagłębie wzrosła jedynie o dwa punkty i wciąż jeszcze wszystko było możliwe. O kolejnej porażce Basketu 25 zadecydował początek ostatniej kwarty. Bydgoszczanki pogubiły się w defensywie i przez pięć minut straciły aż 17 punktów. W 35. minucie Zagłębie prowadziło już 86:70. Także dlatego, że po bezbarwnej pierwszej połowie przebudziła się Jessica January, a cały zespół gospodyń znakomicie rzucał z dystansu w tym meczu (14/38).

Jeszcze w tym roku Basket 25 rozegra jeden mecz: 27 grudnia podejmie PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów.