Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biznesy lat 90. w Toruniu. Szrejer uchodził za cudowne dziecko toruńskiego biznesu

RED
Nie do końca było jasne jak to możliwe, że w tak krótkim czasie Szrejer dorobił się pozycji wielkiego gracza. Później wyszło na jaw, że stoi za nim kapitał bydgoskiej rodziny Stajszczaków.
Nie do końca było jasne jak to możliwe, że w tak krótkim czasie Szrejer dorobił się pozycji wielkiego gracza. Później wyszło na jaw, że stoi za nim kapitał bydgoskiej rodziny Stajszczaków. Błażej Antonowicz / focus.art.pl
Szrejer uchodził za cudowne dziecko toruńskiego biznesu, miał znakomite dojścia w toruńskich urzędach. Jego specjalnością było wyszukiwanie i przygotowywanie gruntów pod inwestycję. Obracał milionami, współpracował z wielkimi graczami.

Nie do końca było jasne jak to możliwe, że w tak krótkim czasie Szrejer dorobił się pozycji wielkiego gracza. Później wyszło na jaw, że stoi za nim kapitał bydgoskiej rodziny Stajszczaków. W ostatnich kilku miesiącach życia Szrejer miał kilka razy nadużyć zaufania swoich mocodawców. Zapłacił za to słony rachunek.

Nie tylko stracił majątek, ale też pogrążył kilka osób (w tym żużlowców), którzy powierzyli mu swoje pieniądze. Z życiem pożegnał się w swoim domku letniskowym. Pozostał dramatyczny list pożegnalny: „Wszyscy coś wzięli od Reala - sport, kultura, akcje różnego rodzaju, spektakle, Dwór Artusa i wiele innych. Wtedy byliśmy OK, ale jak troszkę wyhamowaliśmy, to batem dostaliśmy z wielu stron” - napisał w nim między innymi.

Adam Willma pisze m.in. o DGG Radzimira Prus III Grobelskiego, Nitechu Jacka.Był błysk fleszy, szampan podczas gal i miliony przekazywane na sponsoring. Jak to się skończyło? Czytaj w piątek w papierowym wydaniu „Pomorskiej”. Możesz kupić też e-wydanie: >> tutaj <<

***Jeśli masz silne myśli samobójcze, zgłoś się do izby przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia.
Masz kryzys? Zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 2222, lub porozmawiaj na czacie - www.liniawsparcia.pl.
Możesz też uzyskać pomoc dzwoniąc na bezpłatny kryzysowy:
Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 - do 22.00) .
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12.00 do 2.00).
Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl.
W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska