https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bój o "Stare Miasto" rozpoczęty

Monika Kaczyńska, Żaneta Lipińska
fot. Lech Kamiński
Handlowcy z toruńskiej Starówki założyli fundację, która będzie broniła ich interesów. Rusza fundacja "Stare Miasto"

Powstanie fundacji toruńscy przedsiębiorcy zapowiadali już jakiś czas temu. Teraz przeszli do konkretnych działań. Fundacja "Stare Miasto" jest już zarejestrowana.

- Do tej pory do fundacji należy ponad siedemdziesięciu przedsiębiorców, których połączyły wspólne problemy - mówi Maciej Karczewski, jeden z założycieli fundacji.

Władze miasta handel najchętniej widziałyby poza centrum miasta. Starówka ma być miejscem ekskluzywnym i dostępnym dla wybranych. Przedstawiciele nowej fundacji, mówią temu stanowcze nie i chcą zmienić wizję prezydenta.
Niedługo w Internecie pojawi się strona www.staremiasto.torun.pl, na której znajdą się wszystkie informacje dotyczące fundacji.

Więcej na ten temat przeczytacie w Tygodniku Teraz toruń.

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
romanus
i tak trzymać! należy walczyć o swoje. "stare miasto" torunia to nie centrum bankowości, albo miejsce dla gości z wypchanymi portfelami. "stare miasto" torunia jest centrum turystyki gdzie powinno kwitnąć życie 24 godziny na dobę dla wszystkich. dla turystów krajowych, zagranicznych oraz toruńczyków mieszkających w blokowiskach. z tego co widzę i słyszę chodząc po starówce, to nasi rajcy z centrum zabytkowego torunia chcą zrobić getto bankowości. REPUBLIKO MIESZCZAŃSKA walcz o dobro naszego miasta!
j
jacenty
Ciekwe dla kogo miałyby być pootwierane te "ekskluzywne"restauracje przz całą dobę .dla meneli? Czy Zaleski zamierza wprowadzić jakies dofinansowanie dla tej "śmietanki towarzystkiej"??Może UE przyzna jakies środki ,żeby udawać ,że miasto Rydzyka,Kusa i setek sbeków na uniwersytecie jednak może być ESK??
G
Gość 2009
Ja wyprowadziłbym nawet mieszkańców starówki a co niech bedzie pustynia
p
precel
Tak prezydent ma rację, Starówka powinna być wizytówką Torunia. Dlatego też handel, należy wyprowadzić ze Starówki.
Należało by uczynić to samo z ludźmi z marginesu (z patologią społeczną). Oni nie czynią splendoru naszemu pięknemu Staremu Miastu. Na Starówce powinny pozostać banki, restauracje, puby, cepelia, sklepy z pamiątkami, delikatesy otwarte całą dobę. I wszystko.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska