Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bon turystyczny - aktywacja. Czy trzeba złożyć wniosek po 500 plus na wakacje? Wyjaśniamy!

Joachim Przybył
Joachim Przybył
Kiedy będzie bon turystyczny 500 plus na wakacje? Trwają przygotowania do startu bonu turystycznego. Rozpoczęła się rejestracja firm, w których będziemy mogli wykorzystać świadczenie.
Kiedy będzie bon turystyczny 500 plus na wakacje? Trwają przygotowania do startu bonu turystycznego. Rozpoczęła się rejestracja firm, w których będziemy mogli wykorzystać świadczenie. Polska Press
Bon turystyczny aktywacja. Jak zarejestrować się o bon turystyczny? Czy trzeba złożyć wniosek po 500 plus na wakacje? Kiedy będzie bon turystyczny 500 plus na wakacje? Trwają przygotowania do startu bonu turystycznego. Rozpoczęła się rejestracja firm, w których będziemy mogli wykorzystać świadczenie. Polacy będą mogli 500 plus na wakacje aktywować od 1 sierpnia. Jak złożyć wniosek w ZUS? Jak płacić bonem turystycznym? Na co można wydać bon turystyczny? Jak aktywować 500 plus na wakacje? Jak zarejestrować się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS? Wyjaśniamy!

Jak aktywować bon turystyczny?

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Świadczenie w formie bonu turystycznego 500 plus będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Bon turystyczny będzie można aktywować do końca grudnia 2021, więc obejmie także dzieci urodzone w przyszłym roku. Bon turystyczny możemy wykorzystać do końca marca 2022 roku, nie można go wymienić na żadne środki płatnicze.

Kto dostanie bon turystyczny 500 plus?

Jak aktywować bon turystyczny? W sobotę 25 lipca na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS ruszyła rejestracja podmiotów turystycznych do programu Polski Bon Turystyczny. Ta lista po weryfikacji zostanie przekazana potem Polskiej Organizacji Turystycznej. - W poniedziałek po godzinie dziesiątej ponad 1400 przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu Polski Bon Turystyczny. Przypominam, że rejestracja do programu będzie ciągła i można do niego dołączyć także w kolejnych miesiącach - podkreśla prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

- Zainteresowanie świadczeniem jest bardzo duże. Przez pierwsze trzy dni od uruchomienia infolinii zadzwoniło na nią około 6 tys. osób. Chcemy pomóc w dotarciu do szczegółowej informacji - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Bon turystyczny: jak złożyć wniosek?

Polacy będą mogli aktywować bon turystyczny do 1 sierpnia. Tego dnia ma zostać opublikowana lista firm turystycznych i organizacji pożytku publicznego, w których będziemy mogli płacić bonem 500 plus na wakacje.

Bon turystyczny: gdzie możemy wydać pieniądze?

Polska Organizacja Turystyczna przygotowuje listę punktów, w których będziemy mogli realizować bon turystyczny 500 plus na wakacje. Dziennie zgłasza się do Polskiego Bonu Turystycznego około tysiąc firm i organizacji pożytku publicznego. - Na dziś jest ponad 5600 firm zarejestrowanych w programie Polskiego Bonu Turystycznego. Zainteresowanie jest ogromne, na infolinię dzwoni mnóstwo osób. Z piątku na sobotę rodzice będą mogli zarejestrować się po swój numer - mówi Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.

1 sierpnia ruszył bon turystyczny. Każde dziecko do 18 roku życia dostanie 500 zł na wakacje. Pieniądze można wydać na noclegi, obozy, kolonię. A na co nie możecie wydać bonu turystycznego? Sprawdźcie - na te wydatki musicie uważać!Na następnych zdjęciach kolejne zakazane płatności bonem turystycznym. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Bon turystyczny 500 plus na wakacje. Uwaga - za to nie zapła...

Bon turystyczny: jak aktywować 500 plus na wakacje?

Jak zarejestrować się na PUE ZUS po bon turystyczny 500 plus na wakacje? Zainteresowanie bonem turystycznym jest tak duże, że ZUS uruchomił specjalną infolinię. Szczegółowe informacje o bonie 500 plus na wakacje zasięgniemy dzwoniąc pod numer telefonu 22 11 22 111. - Ze specjalnej infolinii można korzystać przez całą dobę. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres [email protected] - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak aktywować bon turystyczny?

 • Bon 500 plus na wakacje czeka na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
 • Jeśli jesteś osobą uprawnioną, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS (lub zarejestruj się, gdy jeszcze nie wykorzystywałeś platformy). Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej
 • Wybierz z górnego menu zakładkę „Ogólny” i przejdź do zakładki „Polski Bon Turystyczny”
 • Musisz uzupełnić swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.
 • Bon turystyczny otrzymasz w postaci kodu elektronicznego
 • Kiedy dokonamy płatności bonem turystycznym, otrzymamy potwierdzenie tej płatności SMS

Bon turystyczny: na co możemy wydać 500 plus

Bon turystyczny w postaci kodu elektronicznego możemy wydać wyłącznie na wakacje w Polsce. 500 plus na wakacje może przeznaczone na opłacenie wczasów, hotelu innych noclegów (np. w gospodarstwie agroturystycznym), a także kolonie i obozy młodzieżowe. Podstawowy warunek - firma, w której kupujemy usługę turystyczną, musi zostać zarejestrowana w programie Polski Bon Turystyczny i musi znaleźć się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak płacić bonem turystycznym?

Aby zapłacić bonem turystycznym 500 plus za nocleg czy imprezę turystyczną, trzeba podać specjalny numer firmie czy osobie przyjmującej płatność za tę usługę. To numer przypisany do bonu. Następnie należy podać jednorazowy kod autoryzacyjny. Po dokonaniu płatności bonem, otrzymamy potwierdzenie sms.

Dla kogo bon turystyczny?

Dla ciebie, jeśli 18 lipca 2020 r. masz przyznane prawo do:

 • świadczenia wychowawczego, tzw. 500+;
 • dodatku wychowawczego – dodatku w wysokości świadczenia wychowawczego, który przysługuje na dzieci umieszczone w:
 • rodzinie zastępczej lub u osoby, która prowadzi rodzinny dom dziecka,
 • placówce opiekuńczo-wychowawczej (typu socjalizacyjnego, interwencyjnego albo specjalistyczno-terapeutycznego), w placówce opiekuńczo-terapeutycznej, w interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym,
 • placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego.

Dla Ciebie, jeśli między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. nabędziesz prawo do:

 • świadczenia wychowawczego na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego świadczenia lub do dodatku wychowawczego;
 • dodatku wychowawczego na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego dodatku lub do świadczenia wychowawczego.

Dla Ciebie, jeśli przebywasz poza granicami Polski i:

 • między 1 lipca 2019 r. a 18 lipca 2020 r. złożyłeś tam wniosek o świadczenie wychowawcze, który został przekazany do wojewody, a wojewoda nie rozpatrzył go do 18 lipca 2020 r.;
 • między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. złożysz tam wniosek o świadczenie wychowawcze, który będzie przekazany do wojewody i wojewoda nie rozpatrzy go w okresie, za który składane są informacje o osobach uprawnionych;
 • wojewoda wydał Ci decyzję o odmowie prawa do świadczenia wychowawczego w postaci dodatku dyferencyjnego.

Bon turystyczny 500 plus - uważaj na oszustów!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska