Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bon turystyczny 500 plus. Jak złożyć wniosek? Dla kogo bon wakacyjny? Kiedy będzie 500+? [szczegóły i zasady]

Joachim Przybył
Joachim Przybył
Od kiedy 1000 plus na wakacje? Bon turystyczny 1000 zł plus - nowe informacje i zasady
Od kiedy 1000 plus na wakacje? Bon turystyczny 1000 zł plus - nowe informacje i zasady Karolina Misztal
Bon turystyczny 500 plus na wakacje - informacje. Jak złożyć wniosek? Dla kogo bon turystyczny? Kiedy będzie 500+? Bon turystyczny 500 plus podpisany przez prezydenta. Wystartował nowy program socjalny dla Polaków - znamy szczegóły i zasady bonu turystycznego. Sprawdź kto dostanie 500 plus na wakacje? Czy bon wakacyjny będzie w tym roku? Ministerstwo Rozwoju opracowuje bon wakacyjny, którym będziemy mogli sfinansować atrakcje turystyczne w kraju. Program 500+ na wakacje - nowe informacje i zasady. Kiedy będzie można dostać pieniądze? Jak i gdzie złożyć wniosek? Kto ma prawo do 500 zł plus na wakacje 2020?

Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza Sezon 2 - odcinek 22.

Kiedy będzie bon turystyczny?

Bon wakacyjny 500 zł na wakacje - zasady. Mamy nowe informacje na temat bonu wakacyjnego. Nie będzie to już 1000 plus na wakacje dla każdego pracującego Polaka, jak zapowiadało wcześniej Ministerstwo Rozwoju. Ostatecznie zwyciężył wariant programu socjalnego dla rodzin z dziećmi. Bon wakacyjny 500 zł dostanie każde dziecko - ogłosił prezydent Andrzej Duda. Program ruszył od 1 sierpnia. Bon 500 zł plus na wakacje ma ruszyć już 1 sierpnia: informacje i szczegóły.

1 sierpnia ruszył bon turystyczny. Każde dziecko do 18 roku życia dostanie 500 zł na wakacje. Pieniądze można wydać na noclegi, obozy, kolonię. A na co nie możecie wydać bonu turystycznego? Sprawdźcie - na te wydatki musicie uważać!Na następnych zdjęciach kolejne zakazane płatności bonem turystycznym. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Bon turystyczny 500 plus na wakacje. Uwaga - za to nie zapła...

Bon turystyczny 500+ na wakacje: kto dostanie?

Od kiedy 500 plus na wakacje? Prezydent 6 czerwca na wiecu wyborczym ogłosił uruchomienie wkrótce programu 500 plus na wakacje. To będzie 500 zł na każde dziecko z przeznaczeniem na cele wakacyjne. Polski Bon Turystyczny 500 plus dla każdego dziecka zastąpi więc planowany od maja 1000 plus na wakacje dla każdego pracującego Polaka. Ustawa już została przegłosowana w parlamencie. Sejm ostatecznie odrzucił pomysł Senatu, aby bonem 500 plus objąć także emerytów. Prawo do 500 plus na wakacje będą więc miały dzieci do 18 roku życia.

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju: - Systemy informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej są gotowe do tego, aby 26 lipca ruszyły pierwsze świadczenia.

Jak złożyć wniosek o bon wakacyjny

Kiedy będzie 500 plus na wakacje? - Pieniądze będą wypłacane jak dotychczasowe 500 plus - poinformował prezydent Andrzej Duda w Stalowej Woli. Wiemy, że nie bon 500 plus na wakacje nie będzie realizowany w formie karty prepaidowej, ale w postaci kodu elektronicznego, który będzie można realizować jedynie w firmach turystycznych, które przystąpią do programu. Ważna uwaga - 500 zł plus na wakacje będzie można wykorzystać aż do marca 2022 roku. Będzie to jednorazowe świadczenie.

500 plus na wakacje dla dzieci. Od kiedy?

Kto dostanie bon turystyczny 500 plus? Nie będzie decydowało kryterium zarobkowe, jak w przypadku planowania 1000 plus wcześniej. 500 zł na wakacje dostanie każde dziecko. Program ma ruszyć 1 sierpnia, co ma związek z przygotowaniami technicznymi i zgromadzeniem w puli firm i organizacji turystycznych. Wnioski będzie można składać na platformie cyfrowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który będzie wypłacać 500 zł plus na wakacje dla dzieci.

Andrzej Duda: - Mam nadzieje, że będzie możliwe skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież, a te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom, a po drugie trafią do polskiej branży turystycznej.

Trwa głosowanie...

Czy rząd powinien sfinansować program 1000 plus na wakacje?

500 plus na wakacje - od kiedy? Dla kogo bon turystyczny?

Bon turystyczny 500 plus będzie można wydać wyłącznie na cele wakacyjne i wypoczynek. Będzie można zapłacić nim za kolonie, obozy młodzieżowe, noclegi. Wystarczy zgłosić taką wolę przy rezerwacji noclegu lub innych wydatkach wakacyjnych. Musimy się także upewnić, że w firma, z której chcemy zrealizować bon 500 plus na wakacje, będzie zarejestrowana na odpowiedniej liście. Zostanie ona przygotowana i opublikowana przez Polską Organizację Turystyki i będzie opublikowana w internecie. Kto dostanie 500 zł na wakacje?

500 plus na wakacje. Jak złożyć wniosek?

  • Kiedy będzie 500 zł na wakacje? Projekt ustawy Polski Bon Turystyczny został już przyjęty przez sejm oraz przez senat, gdzie m.in. dodano poprawkę o 500 zł na wakacje dla emerytów (upadła jednak w Sejmie). Ostateczny projekt przyjęli 15 lipca posłowie, ustawę natychmiast podpisał prezydent Andrzej Duda. Bon 500 plus na wakacje ruszył 1 sierpnia i już można aktywować bon turystyczny.
  • Do kiedy będzie ważny 500 plus na wakacje? Bon wakacyjny 500 plus z tego roku będzie można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Można wyjechać na wakacje nawet później, pod warunkiem, że do 31 marca 2022 roku opłacimy je bonem turystycznym.
  • Jak złożyć wniosek o 500 plus na wakacje? Najpierw trzeba zarejestrować się na platformie elektronicznej ZUS. Po weryfikacji wniosku dostaniemy elektroniczny bon turystyczny w postaci wiadomości tekstowej na wskazany przez osobę uprawnioną numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Nie dostaniemy pieniędzy, ale kod elektroniczny. Będzie można go wykorzystać przy zamawianiu noclegów, wyżywienia i innych usług wakacyjnych.

Bon turystyczny 500 plus. Gdzie złożyć wniosek

Wniosek o 500 plus na wakacje będziemy składać na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. To platforma Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i korzystanie z niej jest bardzo proste. Trzeba założyć swój profil PUE (możemy wykorzystać Profil Zaufany bądź bankowość internetową), a potem w prosty sposób można złożyć wniosek (aktywować) o bon turystyczny. Po uproszczonej weryfikacji danych dostaniemy kod elektroniczny do wykorzystania podczas wakacji. Aktywować bon turystyczny 500 plus na wakacje musimy najpóźniej do końca 2021 roku.

Kiedy będzie bon 500 plus na wakacje

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym została już przegłosowana w Sejmie i trafiła do podpisu prezydenta. - Na ten bon z racji wakacji czekają rzesze ludzi. Już dawno ustawa jest uchwalona przez Senat z poprawkami. Sejm miał się tym zająć na początku lipca, a tymczasem jeszcze się nie zebrał - mówił niedawno marszałek senatu Tomasz Grodzki. Ostatecznie bon turystyczny 500 plus zacznie być wypłacany 26 lipca.

Bon turystyczny 2020. Jak złożyć wniosek?

Projekt był opracowywany od początku maja, ale ostatnio pojawiało się coraz więcej wątpliwości. Pod koniec maja rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Radia Plus przekonywał, że "w środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami na temat tej koncepcji". My takich głosów nie znamy, ale... - Pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. Na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być celowanymi propozycjami dla poszczególnych firm i branż - dodał Müller.

Kiedy będzie bon wakacyjny 500 plus dla dzieci

W trakcie dyskusji nad programem pojawiło się kilka nowych wariantów. Jeden z nich to podział 7 mld zł wśród wszystkich podatników, ale wtedy nie byłoby to 1000 plus, a najwyżej 300 plus na wakacje. Według innej wersji, program 1000 plus powinien dotyczyć jedynie najuboższych (mówi się o limicie zarobków brutto 4000 tys. zl), a wtedy program kosztował by państwo mniej niż 2 mld złotych. Kiedy będzie 1000 plus na wakacje? Czekamy na decyzję rządu i szczegółowe zasady.

Bon wakacyjny 500+ będzie w sierpniu?

Od kiedy 500 plus na wakacje? W piątek 5 czerwca pojawiły się nowe informacje na temat 500 zł plus na wakacje. Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podkreślił w Radiu Kraków, że bon wakacyjny będzie na 90 procent. Padły słowa: "pracujemy nad tym od rana do wieczora". Przyznał jednak, że ostatecznej koncepcji 1000 plus wciąż nie udało się ustalić, a pieniądze 1000 zł plus mogą trafić do kieszeni Polaków dopiero na przełomie lipca i sierpnia. Jak wynika z ostatnich danych obroty w branży turystyczno-hotelarskiej spadły o około 40 procent.

Andrzej Gut-Mostowy: - Naszym zadaniem jest ponowne zachęcenie Polaków do podróżowania. bon turystyczny na 90 procent będzie przedstawiony w najbliższych dniach

Kiedy będzie 500 zł plus na wakacje?

Jak dostać 1000 zł plus na wakacje? Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość. Pytane w ostatnich dniach o bon wakacyjny 1000 plus Ministerstwo Rozwoju niezmiennie odpowiada: prace trwają, ale nie wiadomo kiedy się zakończą i kiedy oficjalny projekt wsparcia turystyki ujrzy światło dzienne. - Analizujemy, jaka pomoc byłaby najbardziej optymalna dla branży turystycznej, kto powinien być wprost beneficjentem - podkreśla Piotr Müller, rzecznik rządu.

Dla kogo 1000 zł na wakacje?

Dzięki programowi 1000 plus mogą zyskać właściciele pensjonatów i ośrodków wczasowych w Polsce. W tym roku większość ankietowanych deklaruje wypoczynek w kraju. Według ostatnich sondaży trzech na czterech Polaków deklaruje chęć spędzenia wakacji 2020 w swoim kraju i chciałoby skorzystać z programu 1000 plus. Większość pośredników wakacyjnych rozszerzyło w ostatnich tygodniach ofertę wakacyjną w Polsce. Dla wielu firm bon wakacyjny 1000 plus może oznaczać większe szanse na przetrwanie na rynku.

1000 zł na wakacje - informacje i zasady

1000 zł plus - zasady i wytyczne. Co to są bony turystyczne? Wiecie, jeśli dostawaliście bony i świadczenia świąteczne. Bon turystyczny będzie rozliczany w ten sam sposób. Prawdopodobnie w postaci karty prepaidowej o wartości 1000 zł. Na co moglibyśmy wydać te pieniądze? Nie tylko na wykupienie wycieczki lub miejsc noclegowych w hotelach. Za 1000+ można będzie sfinansować także inne atrakcje turystyczne, jak choćby bilety do muzeów, parków rozrywki, parków narodowych.

Według pierwszych założeń 1000+ na wakacje 900 zł wykłada państwo, a 100 zł dokłada pracodawca. Kto dostanie 1000 zł na wakacje? Podstawowym warunkiem jest więc zgoda pracodawcy na udział w programie.

1000 plus na wakacje dla wszystkich? Przeczytaj więcej: Adam Abramowicz dla Rzeczpospolitej: Gdybym miał wskazać branżę, która może ten rok całkowicie spisać na straty, to jest to branża turystyczna. Nawet jeśli przywrócony zostanie ruch lotniczy i znikną ograniczenia dotyczące transportu, to długie miesiące zajmie w tym segmencie powrót do stanu sprzed epidemii. Wiele biur turystycznych może już powrotu prosperity nie doczekać.

Ambitne, waleczne, utalentowane, ale także piekielnie piękne - obejrzyjcie galerię sportsmenek z całego świata, które swoją urodą mogą zawstydzić najsłynniejsze modelki.Zobaczcie zdjęcia >>>

Piękne i utalentowane. Sportsmenki zachwycają urodą [zdjęcia]

Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 2 ODC 17

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska