Komendę powiatową policji odwiedziło 40 uczniów pierwszych klas o profilu sportowym z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.
- Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej - informuje Agnieszka Łukaszewska, rzecznik brodnickicie policji. - Młodzież dowiedziała się u źródła, jak pracują policjanci. Nie obyło się bez pokazu sprzętu, jakim w codziennej pracy posługują się policjanci.
Policjantka w czasie spotkania z młodzieżą zaprezentowała sprzęt do zabezpieczania śladów i opowiedziała o pracy, jaką musi wykonać na miejscu popełnienia przestępstwa, technik kryminalistyki.
Spore zainteresowanie wywołał pokaz policyjnego sprzętu, wyposażenie radiowozów i służbowe motocykle.
Młodzi sportowcy mogli także zobaczyć pokaz tresury policyjnego psa, posłuszeństwo wobec przewodnika i zachowanie wobec przestępcy.
- Młodych ludzi interesowało jak można zostać funkcjonariuszem policji - dodaje policjantka. - Dowiedzieli się, jakim kryteria należy spełnić, aby zostać przyjętym do służby w policji. Dowiedzieli się także, jak przebiega rekrutacja i przygotowanie przyszłych policjantów. Wielu już teraz wyrażało chęć wstąpienia w szeregi mundurowych.
Okazało się, że większość chętnych do podjęcia tej pracy to kobiety.