Brusy. Maciej Cybulski i Dominika Dąbrowska wrócili z...

  Brusy. Maciej Cybulski i Dominika Dąbrowska wrócili z wyprawy do Mongolii

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie może usiedzieć na miejscu. Ciągle coś go kusi, by ruszyć w nieznane. Bierze ze sobą aparat i dokumentuje piękno egzotycznych krajów. I teraz też zaprasza na wystawę.
  Jedno ze zdjęć przywiezionych z wyprawy do Mongolii

  Jedno ze zdjęć przywiezionych z wyprawy do Mongolii ©Maciej Cybulski&Dominika Dąbrowska

  - Po udanej wyprawie na Syberię i do Mongolii czas na małe podsumowania.- mówi Maciej Cybulski. - Zatem w domu kultury w Brusach o godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii z wyprawy p.t. "Tam gdzie spotyka się Wschód z Zachodem".

  W ramach wernisażu będzie też prelekcja i prezentacja slajdów z wyprawy wraz z komentarzem dwojga podróżników. Zaprezentują ok. 50 fotografii i wydruków wielkoformatowych Syberii i głównie południowo-wschodniej części Mongolii i Pustyni Gobi, przedstawiających specyfikę i niezwykłość kulturowo-obyczajową mieszkańców, jak i krajobrazu tego pustynnego kraju.

  Przeczytaj również: Mongolia. W stronę słońca. - I co zobaczyliście? - pytam, a oni na to: - Wielkie NIC. I to było piękne... Włodek i Irek, dwaj motocyklowi podróżnicy, pojechali do Mongolii na ponad trzy tygodnie.

  W prezentacji multimedialnej pokażą i opowiedzą, jak wyglądała wyprawa oraz przedstawią sporo fotografii, dla których na wystawie zabrakło już miejsca...

  Kto lubi takie klimaty, jest ciekaw, jak wygląda przygotowanie do takiej ekspedycji, co trzeba ze sobą zabrać, na jakie niespodzianki się przygotować, powinien znaleźć czas na przyjście do domu kultury. Zwłaszcza że będzie okazja do swobodnej rozmowy z podróżnikami.

  Cybulski przyznaje, że to dla niego ogromna frajda zobaczyć nowe miejsca i poznawać obce kultury. To na pewno nie koniec jego pasji. Można być pewnym, że już wkrótce będzie szukał towarzystwa do następnego wypadu...I też przywiezie zdjęcia...
  Udostępnij


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018