https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brzuze. Teatr pomoże

Ewelina Kwiatkowska
fot. sxc
Niestety, problem alkoholu i narkotyków nie ominął naszego regionu. Gmina znalazła jednak ciekawy sposób na przybliżenie uczniom problemu używek.

Gimnazjum gminy Brzuze w Ostrowitem postanowiło zaangażować do akcji młodzież.

- Jeden z krakowskich teatrów przyjedzie do nas ze specjalnym spektaklem profilaktycznym - zdradza Andrzej Jankowski, dyrektor placówki. - Liczymy na współuczestnictwo naszych uczniów w nietypowym projekcie. Oddziaływanie przez sztukę to znakomity pomysł na ukazanie problemów alkoholowych oraz tych, które wynikają z narkomanii.

Przedstawienie pełne refleksji zakończy się wspólną rozmową o uzależnieniach.
Kolejną inicjatywą jest powstanie w tutejszym gimnazjum punktu psychologiczno-pedagogicznego.

- Do tej pory młodzież przyjmowała psycholog Dorota Giżewska - mówi dyrektor. - Nowy punkt ma pomóc uczniom oraz ich rodzicom w walce z wszelkimi używkami.
Jan Koprowski, wójt gminy Brzuze, podpisał już porozumienie z Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odnośnie realizacji nowego projektu.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska