Bułka burger to jedna z około trzydziestu różnych rodzajów bułek, produkowanych przez bydgoską Piekarnię Piątkowscy, działającą od 1971 roku.

Bułka pszenna burger stanowi jedną z nowszych propozycji Piekarni Piątkowscy. Wypieczona jest z mąki pszennej. Dzięki dopracowanej recepturze i skrupulatnie przestrzeganemu procesowi technologicznemu, zachowuje niepowtarzalny smak i aromat oraz zachwyca swoją doskonałą konsystencją. Nad tą recepturą pracowano w piekarni kilka miesięcy, by ostatecznie stworzyć produkt, spełniający najwyższe oczekiwania odbiorców.

Piekarnia Piątkowscy założona została w 1971 roku jako wytwórnia cukiernicza. Przez przeszło dekadę zlokalizowana była w samym sercu miasta, przy dzisiejszej ulicy Gdańskiej. Od 35 lat mieści się przy ulicy Litewskiej. Jest piekarnią rodzinną, którą oprócz założycielki – Stanisławy Piątkowskiej – tworzą także jej syn Mariusz i synowa Katarzyna.

W Piekarni Piątkowscy wypieka się 25 rodzajów chleba: pszenne, żytnie, orkiszowe, graham, razowe, z ziarnami dyni i wieloziarniste… Piecze się tu także około 30 różnych rodzajów bułek i bułeczek: o rozmiarze mini i bagietki, okrągłe i podłużne, pszenne, kukurydziane, dyniowe, posypane makiem, ziarnami zbóż, serem, a oprócz tego rogale, chałki z kruszonką, pizzeriny i zapiekanki. Są też, nawiązujące do historii powstania firmy, wypieki słodkie: babki, ciastka, drożdżówki, pączki, słodkie rogale.

Jednocześnie piekarnia należy do najbardziej znanych i docenianych producentów pieczywa dla gastronomii. Wśród wypiekanego przez nią pieczywa gastronomicznego obok bułek burger są także bułki do hot-dogów, bułki kebab czy bułki do zapiekanek.

GŁOSOWANIE

Bułka Burger, Piekarnia S.C. St.M.K. Piątkowscy

SMS o treści: PCN.1 pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Klikaj >> Bułka Burger

Nasze Dobre 2018