Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt

  Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt

  (MY)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Michał w swoim domowym studiu nagraniowym

  Michał w swoim domowym studiu nagraniowym ©Fot. materiały promocyjne artysty

  Michał Milde, bydgoski przedstawiciel klasycznej el-muzyki zamierza wydać autorską płytę. Można mu w tym projekcie pomóc
  Michał w swoim domowym studiu nagraniowym

  Michał w swoim domowym studiu nagraniowym ©Fot. materiały promocyjne artysty

  Z muzyką elektroniczną spotykamy się na co dzień. Jednak przedstawicieli gatunku, którzy sami obsługują syntezatory, miast programów komputerowych, jest niewiele. Michał Milde to bydgoski artysta, który nawiązuje do najlepszych wzorców tego gatunku. Wydanie jego płyty będzie można wesprzeć przez donację.

  Album ma być zbiorem wieloletnich doświadczeń Michała w sferze klasycznej muzyki elektronicznej, reprezentowanej do dzisiaj przez Jarre’a, Łosowskiego czy Bilińskiego.

  - Z ponad 40 utworów wybrałem kilkanaście, które mają obrazować charakter tworzonej przeze mnie muzyki - mówi Michał. - „Kopa” do wydania płyty dała mi rozmowa ze Sławomirem Łosowskim, autorytetem w świecie muzyki elektronicznej. Stwierdził, że warto pokazać te moje muzyczne obrazy, elektronikę w klasycznym wydaniu.

  Praca el-muzyka ma swoje zdecydowane plusy - większość materiału Michał Milde nagrywa w domu, zbiorze sytezatorów, bazujących na tradycyjnych oscylatorach, których dźwięk można dźwięk dowolnie modulować i przekształcać na żywo - podobnie, jak Jean Michel Jarre, wielki wzór dla Michała. On sam wśród przyjaciół i rodziny ma pseudonim Michel, bowiem od lat niezmiennie propaguje muzykę elektroniczną, zachęcając do jej słuchania i tworzenia. - Muzyka JMJ nadal trafia do szerokiej rzeszy odbiorców, samej muzyki elektronicznej w źródłowym wydaniu jest mało. No i nie starzeje się. Ciągle zyskuje nowych fanów.

  Po latach tworzenia do tzw. szuflady Michał zdecydował się na wydanie debiutanckiego albumu. Potrzebuje jednak pomocy, więc zdecydował się na popularny ostatnio crowdfunding, czyli finansowanie projektu przez społeczność. - Otwieram szufladę i wyjmuję to, co najlepsze. Mój projekt na polakpotrafi.pl to uczciwa kampania. Wpłacający mają do wyboru na wybór nagród, w tym oczywiście płytę - tłumaczy Michał.

  Strona projektu to: https://polakpotrafi.pl/projekt/debiutancka-plyta-images

  Jak dowiadujemy się od muzyka, gotowe są już utwory na kolejne dwie płyty, pierwsza inspirowana latami PRL w Polsce, a druga dotykająca zgoła innego obszaru - otchłani kosmosu.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy