Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Wchodzą nowe firmy z nowymi etatami

agad
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Wchodzą nowe firmy z nowymi etatami W listopadzie zeszłego roku w BPP-T otwarto halę Metalcynku
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Wchodzą nowe firmy z nowymi etatami W listopadzie zeszłego roku w BPP-T otwarto halę Metalcynku Jarosław Pruss
Zeszły rok był bardzo udany dla Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego - uznano go najlepszym w kraju!

Otworzyły się w nim dwie firmy gotowe rozwijać się i zatrudniać: Metalcynk i Metalbark. Działkę kupił Melett, który zbuduje halę. Mamy 51 firm, które zatrudniają 1250 osób, a pięć lat temu było ich 30 i dawały 202 miejsca pracy - wylicza Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologiczny.

BPP-T otrzymał w październiku zeszłego roku prestiżowe wyróżnienie - "Top Technology Park of the Year", czyli został "Parkiem Technologicznym Roku". To, jak dotąd, najwyższa nagroda w jego historii.

Kombinacja: metal i cynk
W listopadzie otworzyły się w nim dwie firmy: Metalcynk i Metalbark.

Metalcynk wchodzi w skład Grupy Fountain Holdings, która ma ponad 35 cynkowni w Niemczech, Belgii, Holandii i - od 7 listopada - także w Polsce, czyli w Bydgoszczy.
U nas holding uruchomił cynkownię z najdłuższymi wannami w Europie. Docelowo Metalcynk ma w Bydgoszczy zatrudnić ok. 100 pracowników. Na wiosnę tego roku planuje otworzyć w BPP-T również malarnię.

- Cieszę, że mogliśmy zainwestować w Polsce i w Bydgoszczy - mówił Lars Baumgürtel, właściciel grupy kapitałowej. - Jest to niespotykana w Europie kombinacja, aby zakład metalowy i cynkowania sąsiadowały ze sobą.

Na działce obok została bowiem wybudowana hala Metalbarku, gdzie są produkowane elementy stalowe, które poddaje się procesowi cynkowania.

To najnowsza w regionie hala technologiczna o powierzchni prawie 12 tysięcy metrów kwadratowych. Powstała przy naukowym wsparciu Politechniki Gdańskiej i finansowym Unii Europejskiej. - Zainstalowaliśmy tu maszyny do obróbki stalowych kształtowników i blach - opowiadał Zbigniew Barłóg, prezes Metalbarku, który rozda sto etatów.

Metalbark ma kontrakty na terenie całej Unii Europejskiej oraz w kraju. Produkuje między innymi wielostano-wiskowe i piętrowe parkingi samochodowe, hale magazynowe, sportowe, estakady dla przemysłu chemicznego czy regały wysokiego składowania.

Grono inwestorów Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powiększyło się także o przedsiębiorstwo z kapitałem angielskim. Działkę kupiła tu spółka Melett Polska. Planuje wybudować u nas halę o powierzchni ok. 2 tys. metrów kwadratowych i w pierwszym etapie zatrudnić 15 osób. To znany na świecie dostawca zestawów naprawczych i komponentów dla przemysłu regeneracji turbosprężarek.

Biznes w budowie

Również w 2013 roku rozpoczęła się w naszym praku budowa firm Cimat oraz BIMS PLUS. Cimat jest liderem w produkcji i sprzedaży nowych wyważarek w Polsce i jednym z liczących się dostawców na świecie. BIMS PLUS to natomiast największa hurtownia w Polsce, obsługująca kompleksowo branże: instalacyjną, sanitarną, grzewczą, klimatyzacyjną i wentylacyjną oraz sieci zewnętrznych. Pozwolenie na budowę dostała natomiast Doka Polska, która zbuduje tutaj centrum logistyczno-serwisowe.

Podziel się pomysłem! Prowadzisz biznes w mieście? Pochwal się!Czekamy na Wasze telefony - (52) 32 63 186 lub e-maile: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska