Cenne zwycięstwo! Enea Astoria Bydgoszcz zdobyła Wrocław

jp
Mikołaj Grod był najlepszym zawodnikiem meczu WKK - Enea Asoria
Mikołaj Grod był najlepszym zawodnikiem meczu WKK - Enea Asoria Tomasz Czachorowski
Ponad miesiąc czekali koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz na zwycięstwo wyjazdowe i w niedzielę ograli groźny WKK we Wrocławiu.

WKK Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 70:86 (18:22, 17:25, 19:17, 16:22)
WKK: Pieloch 18 (3), Ciechociński 7 (1), Patoka 5 (1), Fidukiewicz 4, Koelner 3 (1) oraz Rutkowski 16 (2), Malona 7, Uberna 6 (2), Józefiak 4.
ENEA ASTORIA: Gród 23 (2), 10 zb., Nowakowski 16 (1), 7 zb., 5 as., Frąckiewicz 15, 8 zb., Śpica 12 (1), Aleksandrowicz 8 (2) oraz Kukiełka 4, Szyttenholm 4, Dłuski 2, Pochocki 2.

Enea Astoria na wyjazdową wygraną czekała ponad miesiąc. WKK to jedna z najbardziej nieobliczalnych drużyn w I lidze, w ostatnich tygodniach potrafiła przegrać ponad 30 punktami w Wałbrzychu, by potem wygrać w Słupsku. W wyrównanej 1. kwarcie lekką przewagę zyskali bydgoszczanie. Dominowali pod tablicami (16 zbiórek, w tym 6 ofensywnych), Mikołaj Grod zdobył 11 pkt.

W 2. kwarcie goście jeszcze lepiej zagrali w defensywie. Wrocławianie przez 5 minut tylko raz trafili z gry (Ciechoński), do przerwy mieli tylko 40 proc. z gry (w tym 5/16 za 3) i przewaga Enea Astorii urosła do ponad 10 punktów (21:32).

Po przerwie bydgoski zespół utrzymał odpowiednią koncentracji. W 27. minucie było już 60:39, rekordowa przewaga sięgała 23 punktów. Wrocławianie jeszcze przed ostatnią kwartą zmniejszyli straty do 10 punktów, impuls z ławki dał Dominik Rutkowski.
Wrocławianie po kolejnych trójkach zbliżyli się na 63:68 na początku ostatniej kwarty. Wtedy chwilowy kryzys w ofensywie przełamali Nowakowski, Grod i Enea Astoria odzyskała kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.