Chojniczanka Chojnice pokonała Calisię

(ARKL)
Drużyna Chojniczanki odniosła drugą z rzędu wygraną w tym sezonie II ligi. Bramki dla chojniczan strzelili Szymon Kaźmierowski i Krystian Pieczara.

Chojniczanka Chojnice - Calisia Kalisz 2:1 (0:1)
Bramki: Szymon Kaźmierowski (57), Krystian Pieczara (71) - Krzysztof Gościniak (22)
CHOJNICZANKA: Kolba - Mikołajczyk, Jakosz, Kaśnikowski, Marynowicz - Posmyk (56. Tarnowski), Trojanowski (73. Hajdasimowicz), Szczepan (53. Atanacković), Parzy - Kaźmierowski, Pieczara.
Żółte kartki: Mikołajczyk, Kaśnikowski (dla Chojniczanki).

Pierwsze minuty nie były najlepsze w wykonaniu podopiecznych trenera Grzegorza Kapicy. Chojniczanie z trudem zdobywali teren, a klarowne sytuacje do objęcia prowadzenia można wyliczyć na palcach jednej ręki. Niespodziewanie to Calisia jako pierwsza zdobyła gola. Później piłkarze beniaminka II ligi dzielnie bronili się, a zagrożenie pod ich bramką było przeważnie po stałych fragmentach gry.

Po przerwie Chojniczanka zagrała odważniej. Sygnał do ataku dali strzałami z dystansu Tomaszowie Szczepan i Parzy. Wyrównującego gola, po podaniu Krystiana Pieczary, strzelił Szymon Kaźmierowski.

Pieczara trafił za drugim razem

Gospodarze poszli za ciosem. Wywalczyli nawet rzut karny, jednak Pieczara nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Marcina Ludwikowskiego. W 71. minucie zrehabilitował się jednak za zmarnowaną "jedenastkę". Po kontrze Pieczara wyszedł "sam na sam" z bramkarzem Calisii i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.

Dla chojniczan to drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej piłkarze trenera Kapicy pokonali na wyjeździe Energetyka ROW Rybnik 4:1.