Chojniczanka pokonała Tura 5:1 i jest liderem!

(STYK), współpraca (TOM)
odniosła dziś efektowne zwycięstwo.
odniosła dziś efektowne zwycięstwo. fot. Piotr Hukało
Pewne zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi odniosła dziś Chojniczanka Chojnice i została liderem tabeli!

W innym ważnym dla podopiecznych Grzegorza Kapicy meczu Elana Toruń wygrała w Legnicy, dzięki temu po efektownym zwycięstwie Chojniczanka odzyskała fotel lidera.

Zapis relacji na żywo: Chojniczanka Chojnice - Tur Turek (zapis relacji na żywo)

Przewaga "Chojny" w dzisiejszym meczu nie podlegała dyskusji. Miejscowi od początku dominowali, jednak dobrze zorganizowana obrona Tura rozbijała ich ataki w początkowych minutach pierwszej połowy.

Później jednak chojniczanie nie mieli litości dla rywala. W 31. minucie w polu karnym faulowany był Kaźmierowski, a rzut karny na bramkę zamienił Posmyk. Chwilę później było już 2:0 po golu Pieczary.

Po przerwie piłkarze z Turka zaczęli grać nieco śmielej, czego efektem była bramka strzelona przez Adamca w 57. minucie. Później na listę strzelców wpisywali się już jednak tylko chojniczanie, kolejno: Tatara, Posmyk i Trojanowski.

Szczegółowa relacja w poniedziałkowej "Gazecie Pomorskiej". Zapraszamy do lektury.

Chojniczanka Chojnice Tur Turek 5:1 (2:0)
CHOJNICZANKA: Primel Kaśnikowski, Jakosz, Steinke, Marynowicz (81. Jurga) Posmyk, Atanacković, Szczepan, Tarnowski (46. Trojanowski) Kaźmierowski (60. Tatara), Pieczara (62. Hajdamowicz).