Cuiavia Inowrocław zremisowała na własnym boisku z Pogonią Mogilno [zdjecia]

Szymon Fiałkowski
Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie 24. kolejki III ligi, w którym inowrocławska Cuiavia zremisowała z Pogonią Mogilno. Dla zespołu z Mogilna był to ważny punkt, który znacznie przybliżył go do utrzymania w III lidze.

Cuiavia Inowrocław - Pogoń Mogilno

Pogoń przyjechała do Inowrocławia umotywowana środową wygraną 2:1 nad liderem tabeli ze Świecia. Podobnie Cuiavia, która w tygodniu pokonała skromnie w wyjazdowym spotkaniu Polonię Środa Wielkopolska.

Początek spotkania to wzajemne badanie się obu zespołów. Wanecki obronił strzały Maziarza, ale najgroźniej było w 21. minucie, kiedy to piłkę praktycznie z linii bramkowej wybił Antoni Krajnyk. Pod koniec pierwszej połowy strzał Borysa Klimczewskiego trafił w boczną siatkę bramki Pogoni.
Na początku drugich trzech kwadransów gospodarze szybko zdobyli bramkę. W 49. minucie, z 16 metrów, znakomitym uderzeniem popisał się Szymon Maziarz, nie dając szans na skuteczną interwencję Waneckiemu.

W 68. minucie mógł być remis. Po dwójkowej akcji Przemysława Kędziory z Jarosławem Plewą, ten drugi trafił w słupek bramki Kowalskiego, a przy dobitce były gracz Cuiavii znalazł się na pozycji spalonej.

Na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem, Pogoń doprowadziła do wyrównania. Akcję rozpoczął Wiktor Mrówczyński, który podał do Jarosława Plewy, ten idealnie wyłożył piłkę Dawidowi Kierzkowi, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce inowrocławian. Obie drużyny szukały jeszcze możliwości do zmiany rezultatu.

Cuiavia Inowrocław - Pogoń Mogilno 1:1 (0:0)
Bramki: Szymon Maziarz 49.; Dawid Kierzek 81.
Cuiavia (trener Gruszka): Kowalski - Hulisz, Kucharski, Mazurowski, Raszka - Żurowski, Modracki, Sz. Maziarz, M. Plewa - Kretkowski, Klimczewski. Żółte kartki: Kucharski, 33. - faul, Klimczewski, 38. - faul.
Pogoń (trener Borończyk): Wanecki - D. Kempski, Duszyński, Krajnyk, Frąszczak - Maciejewski, Kierzek, Kopliński (46. Jagielski), Czaplewski (69. Szyszkowski) - Kędziora (79. Mrówczyński), K. Szal (46. J. Plewa).
Żółte kartki: Kierzek, 55. - faul, J. Plewa, 66. - faul.
Sędziował: Maciej Ziółkowski (Konin).