Cuiavia wygrywa w Chełmży, szczęśliwe zwycięstwo Flisaka

(ARKL), (S-G)
przed tygodniem wygrała w Brodnicy. W tym tygodniu doznała dwóch porażek - u siebie z Flisakiem oraz w Gniewkowie. fot. Dariusz Stoński
Miały być niespodzianki, ale w Wielką Sobotę niestety ich zabrakło. Jedynie w Sępólnie Krajeńskim miejscowa Krajna zdziwiła swoich kibiców, przegrywając z Flisakiem.

16. Unia Wąbrzeźno 21 13 28-55

Zgodnie z przewidywaniami, kolejne trzy punkty do ligowego dorobku dopisała Cuiavia. Podopieczni trenera Mirosława Milewskiego (bez kontuzjowanego Macieja Kowalskiego w bramce i nieobecnego Krzysztofa Kretkowskiego) długo męczyli na wyjeździe z Legią Chełmża, która wiosną nie zwykła tracić u siebie bramek. Wszystko pięknie dla gospodarzy toczyło się do pierwszego trafienia inowrocławian. Worek z bramkami otworzył Michał Zawada, a przed końcem spotkania gole dorzucili Mariusz Cichowlas i Kamil Skonieczny.

Gol to za mało na Spartę/Unifreeze

Po zeszłotygodniowej porażce "odkuła" się Sparta/Unifreeze. Brodniczanie wygrali w Inowrocławiu z tamtejszą Goplanią 2:1, choć po 18 minutach pachniało sensacją. Biało-niebiescy za sprawą trafienia w "okienko" Artura Zaborowskiego wyszli na prowadzenie, ale szybką ripostą w postaci gola odpowiedział Grzegorz Bała. Gracze Dariusza Kołacki decydujący cios zadali po przerwie. Trójkową akcję Bały, Łukasza Ciechowskiego i Waldemara Szpręglewskiego zakończył ten ostatni, który nie dał szans Marcinowi Szyperskiemu.

Trzymają w napięciu końcówce obejrzeli widzowie, obserwujący mecz Krajny Sępólno z Flisakiem Złotoria. Choć w całym spotkaniu sytuacji było jak na lekarstwo, to ostatnie sekundy pojedynku zostaną zapamiętane na długo. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym Flisaka, najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Łukasz Drwięga. Napastnik gości wpakował piłkę do siatki Marka Bąkowskiego i zapewnił złotorianom zwycięstwo 1:0.

Siedem bramek w Łabiszynie

Prawdziwy powrót z "zaświatów" przeżyli piłkarze Noteci Łabiszyn. Ich rywal, Zdrój Ciechocinek, szybko wyszedł na prowadzeniu dzięki dwóm trafieniom Szymona Makowskiego, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali stan gry. Po przerwie poszli za ciosem i trzema bramkami przypieczętowali wygraną 5:2.

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła Pogoń Mogilno. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Glazę przeważał od pierwszych minut spotkania z Dębem Barcin, ale nic nie wynikało z dominacji mogilnian. Dopiero w 73. minucie Bartosz Przybysz skierował piłkę do siatki Przemysława Lichwały, dając Pogoni wygraną 1:0.

Pewne wygrane zapisały na swych kontach drużyny Gromu Osie i Chełminianki Chełmno. Ci pierwsi odprawili Unię Wąbrzeźno, a ekipa z Chełmna rozgromiła LTP Lubanie 4:0. Punktami podzieliły się zespoły Unii Gniewkowo i Startu Radziejów. Na boisku w Gniewkowie padł remis 1:1. Bramkę dla unitów strzelił Krystian Piechocki, który w minioną środę ustrzelił hat-tricka Krajnie.

Wyniki 21. kolejki

Grom Osie - Unia Wąbrzeźno 3:0 (0:0). Bramki: Mirosław Ostrowski - 2 (55, 75), Jacek Glazik (70). Sędziował: Łukasz Reinowski (Bydgoszcz). Widzów - 100. Żółte kartki: Dmuchowski (G), D. Kalinowski, P. Wiśniewski, Ł. Rzepiński (U).

Noteć Łabiszyn - Zdrój Ciechocinek 5:2 (2:2). Bramki: Bartosz Szalkowski - 2 (54, 66), Tomasz Kośmider (30), Sławomir Sztuba (42), Mateusz Gryglewicz (82) oraz Szymon Makowski - 2 (5, 15). Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość). Widzów - 150. Żółte kartki: K. Skonieczka, Szczawiński (N), M. Makowski, Pietrykowski (Z).

Krajna Sępólno Krajeńskie - Flisak Złotoria 0:1 (0:1). Bramka: Łukasz Drwięga (90+1). Sędziował: Tomasz Szubiński (Bydgoszcz). Widzów - 250. Żółte kartki: Erkvania (K), Woroniecki (F).

KS Chełminianka - LTP Lubanie 4:0 (1:0). Bramki: Piotr Kaczkowski (34), Wojciech Ernest (54), Grzegorz Sułkowski (55), Piotr Gross (70). Sędziował: Wiesław Sobiesiński (Brodnica). Widzów - 400. Żółte kartki: K. Wiśniewski, Ziemlewski (C), Olszewski, Laskowski (L).

Legia Chełmża - Cuiavia Inowrocław 0:3 (0:0). Bramki: Michał Zawada (56), Mariusz Cichowlas (84), Michał Skonieczny (87). Sędziował: Mirosław Gołębiowski (Siniarzewo k. Włocławka). Widzów - 200. Żółta kartka: Preis (L).

Unia Gniewkowo - Start Radziejów 1:1 (1:1). Bramki: Krystian Piechocki (27) oraz Paweł Behlke (30). Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław). Widzów - 300.

Goplania Inowrocław - Sparta/Unifreeze Brodnica 1:2 (1:1). Bramki: Artur Zaborowski (18) oraz Grzegorz Bała (21), Waldemar Szpręglewski (61). Sędziował: Jacek Siwa (Mogilno). Widzów - 200.

Pogoń Mogilno - Dąb Barcin 1:0 (0:0). Bramka: Bartosz Przybysz (71). Sędziował: Janusz Warkoczyński (Bydgoszcz). Widzów - 450. Żółte kartki: Duszyński, Matelski (P), Redman (D); czerwona - Abramowski (68. D).