Czy do Włocławka powróci izba wytrzeźwień? Jest taka możliwość. Ostatnio ta sprawa wróciła na posiedzenie komisji porządku prawnego włocławskiego samorządu. - To problem, nad którym warto się pochylić - uważa Janusz Dębczyński, przewodniczący klubu radnych PiS. - Bo brak izby wytrzeźwień rzutuje na pracę i włocławskiego szpitala, i policji. Trzeba znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie.
Przeczytaj także: Był problem z izbą wytrzeźwień we Włocławku. Nie ma już izby. Problem został
Jakie? Władze miasta rozważają projekt reaktywacji izby wytrzeźwień, ale w połączeniu, na przykład, z oddziałem detoksykacji. Bo chodzi o kompleksowe rozwiązanie problemu, m.in. także prowadzenie terapii. - Jesteśmy po wstępnych rozmowach ze szpitalem - powiedział nam Piotr Bielicki, kierownik referatu zdrowia i spraw społecznych w Urzędzie Miasta we Włocławku. - I pracujemy nad koncepcją formalno-prawną tego przedsięwzięcia.
Zobacz także: Cukrzyk na izbie wytrzeźwień. Straż miejska: Był agresywny
Źródło: TVN24/x-news
Co o tym pomyśle sądzą lewicowi radni? - Utrzymanie izby wytrzeźwień kosztowało miasto około 800 tysięcy złotych rocznie - podkreśla Krzysztof Kukucki, przewodniczący klubu radnych SLD. - Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy takie pieniądze wydać na walkę z uzależnieniem, czy też, jak w tym roku, na sport dzieci i młodzieży, którego uprawianie, jak wiadomo, zapobiega patologiom, w tym alkoholizmowi.
Gdy we Włocławku była izba wytrzeźwień, to przywożono do niej około 4 tysiące pijanych rocznie. Od kiedy tej placówki nie ma, nietrzeźwymi zajmują się: albo włocławski szpital, a konkretnie szpitalny oddział ratunkowy, albo policyjna izba zatrzymań.
***
Max treści z Pomorskiej na plus.pomorska.pl:
Z dala od świata, ale chce się żyć!
Hr. Leon Skórzewski nie wróci do Lubostronia. To on wróci do niego? [zdjęcia]
Gorąco na linii Bydgoszcz - Toruń [opinie]
Trasy w Bydgoszczy do wymiany! [wykres interaktywny]
Patriota polski - co to znaczy? Kiedy nie trzeba przelewać krwi? [opinie]