https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy do Włocławka powróci izba wytrzeźwień?

Małgorzata Goździalska
Gdy we Włocławku była izba wytrzeźwień, to przywożono do niej około 4 tysiące pijanych rocznie.
Gdy we Włocławku była izba wytrzeźwień, to przywożono do niej około 4 tysiące pijanych rocznie. wa
Władze miasta planują utworzenie we Włocławku placówki zajmującej się nietrzeźwymi. To ma być nie tylko izba wytrzeźwień.

Czy do Włocławka powróci izba wytrzeźwień? Jest taka możliwość. Ostatnio ta sprawa wróciła na posiedzenie komisji porządku prawnego włocławskiego samorządu. - To problem, nad którym warto się pochylić - uważa Janusz Dębczyński, przewodniczący klubu radnych PiS. - Bo brak izby wytrzeźwień rzutuje na pracę i włocławskiego szpitala, i policji. Trzeba znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie.

Przeczytaj także: Był problem z izbą wytrzeźwień we Włocławku. Nie ma już izby. Problem został

Jakie? Władze miasta rozważają projekt reaktywacji izby wytrzeźwień, ale w połączeniu, na przykład, z oddziałem detoksykacji. Bo chodzi o kompleksowe rozwiązanie problemu, m.in. także prowadzenie terapii. - Jesteśmy po wstępnych rozmowach ze szpitalem - powiedział nam Piotr Bielicki, kierownik referatu zdrowia i spraw społecznych w Urzędzie Miasta we Włocławku. - I pracujemy nad koncepcją formalno-prawną tego przedsięwzięcia.

Zobacz także: Cukrzyk na izbie wytrzeźwień. Straż miejska: Był agresywny

Źródło: TVN24/x-news

Co o tym pomyśle sądzą lewicowi radni? - Utrzymanie izby wytrzeźwień kosztowało miasto około 800 tysięcy złotych rocznie - podkreśla Krzysztof Kukucki, przewodniczący klubu radnych SLD. - Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy takie pieniądze wydać na walkę z uzależnieniem, czy też, jak w tym roku, na sport dzieci i młodzieży, którego uprawianie, jak wiadomo, zapobiega patologiom, w tym alkoholizmowi.

Gdy we Włocławku była izba wytrzeźwień, to przywożono do niej około 4 tysiące pijanych rocznie. Od kiedy tej placówki nie ma, nietrzeźwymi zajmują się: albo włocławski szpital, a konkretnie szpitalny oddział ratunkowy, albo policyjna izba zatrzymań.

***
Max treści z Pomorskiej na plus.pomorska.pl:
Z dala od świata, ale chce się żyć!
Hr. Leon Skórzewski nie wróci do Lubostronia. To on wróci do niego? [zdjęcia]
Gorąco na linii Bydgoszcz - Toruń [opinie]
Trasy w Bydgoszczy do wymiany! [wykres interaktywny]
Patriota polski - co to znaczy? Kiedy nie trzeba przelewać krwi? [opinie]

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska