Delecta Bydgoszcz pokonała mistrza Polski!

(STYK)
Delecta Bydgoszcz w dzisiejszym meczu PlusLigi niespodziewanie pokonała aktualnego mistrza Polski z Rzeszowa. Jarosław Pruss

Bydgoszczanie niespodziewanie dość pewnie zwyciężyli w tym spotkaniu.

W pierwszym trwała wyrównana walka, ale to goście odskoczyli w końcówce seta (22:20, 23:21). Później jednak skutecznym atakiem z drugiej linii popisał się Antiga, a Jurkiewicz zatrzymał blokiem Kovacevica. Chwilę później o zagrywce Antigi piłka przeszła na bydgoską stronę i Delecta zdobyła kolejny punkt. Goście obronili piłkę setową, bowiem skutecznie zaatakował Bartman. Kolejne dwa punkty zdobyli jednak siatkarze Delecty.

Zapis relacji na żywo poniżej:
Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów (zapis relacji na żywo

W drugiej partii Delecta prowadziła już bardzo wysoko (20:12). W końcówce goście odrobili część strat, ale nie zdołali dogonić miejscowych. Sztuka ta powiodła im się w trzecim secie. Podopieczni Piotra Makowskiego wygrywali już 20:18. Później jednak świetnie zagrywał Kosok, a w ataku mylił się Konarski. Mistrzowie Polski zdobyli 6 punktów z rzędu i nie dali już wydrzeć sobie zwycięstwa.

Na szczęście bydgoszczanie nie załamali się. W czwartym secie od początku minimalnie prowadzili. Następnie tylko powiększali swoją przewagę i sensacyjnie wygrali do 15.

Delecta Bydgoszcz tym meczem rozpoczęła serię meczów z tuzami Plus Ligi. Dziś zmierzyła się mistrzem kraju. Teraz czeka ich wyjazdowy pojedynek z PGE Skrą Bełchatów, srebrnymi medalistami PlusLigi. Następnie do Łuczniczki przyjedzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w poprzednim sezonie zajęła najniższy stopień na podium. Na koniec tego maratonu czeka bydgoszczan wyjazd do Jastrzębskiego Węgla czyli czwartej drużyny minionego sezonu. Te spotkania pokażą jak prezentuje się Delecta na tle gigantów Plus Ligi.

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (26:24, 25:20, 21:25, 25:15)
DELECTA: Konarski, Masny, Jurkiewicz, Wrona, Waliński, Antiga, Debiec (libero) oraz Wieczorek, Lipiński.
ASSECO: Bartman, Tichacek, Nowakowski, Kosok, Achrem, Lotman, Ignaczak (libero) oraz Kovacević, Grzyb, Dobrowolski, Buszek.
MVP: Michał Masny.