Delecta Bydgoszcz rozbiła Lotos Trefl Gdańsk

(ARKL)
bardzo dobrze radzi sobie w grze blokiem. To był jeden z elementów, dzięki którym podopieczni Piotra Makowskiego wygrali w Ergo Arenie. Andrzej Muszyński/archiwum
W spotkaniu 11. kolejki PlusLigi siatkarze Delecty Bydgoszcz nie dali najmniejszych szans Lotosowi Trefl Sopot i zwyciężyli 3:0. MVP spotkania uznano Marcina Wikę.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Głosuj na swoich faworytów!

Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 0:3 (21:25, 21:25, 20:25)
LOTOS: Łomacz, Hietanen, Oivanen, Augustyn, Serafin, M. Kaczmarek i B. Kaczmarek (libero), Wilk, Wołosz, Szczurek,
DELECTA: Masny, Wika, Konarski, Jurkiewicz, Siltala, Wrona i Dębiec (libero), Lipiński, Antiga,

Zapis relacji na żywo z meczu Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz TUTAJ

Przewaga bydgoszczan nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Po słabszym początku spotkaniu podopieczni trenera Piotra Makowskiego doścignęli gdańszczan, a później odstawili gospodarzy. Bardzo dobrze funkcjonował bydgoski blok, a w ataku niemal bezbłędny był Dawid Konarski.

Podobny obraz gry miał miejsce w drugim secie. Od pierwszej przerwy technicznej Delekta odskoczyła Treflowi, który był bezradny wobec świetnej gry bydgoszczan w ataku i bloku. Swój udział w tym drugim elemencie miał także filigranowy rozgrywający Michal Masny, który dwukrotnie zatrzymał Hietanena.

W trzeciej partii Trefl długo utrzymywał kontakt z Delectą. Gdy wydawało się, że dzięki punktom Marcina Wiki bydgoszczanie uciekli gospodarzom na dobre, to beniaminek ponownie obudził się na parkiecie. Ze stanu 15:19 doprowadził do 18:20, ale ostatnie piłki należały do faworyta. Błędy Trefla w przyjęciu, przy świetnej grze Delecty w kontrach, pozwoliły gościom wypracować bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca seta.

MVP spotkania uznano Marcina Wikę, przyjmującego Delecty.