Mecz siatkarzy BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKS Będzin. Mamy zdjęcia z boiska oraz z trybun

Dariusz Knopik
Spotkanie BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKS Będzin było bardzo zacięte, ale ze zwycięstwa cieszyli się goście. Kibice zgromadzeni w Sisu Arenie dobrze się bawili. Aby zobaczyć zdjęcia z boiska i trybun przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Tomasz Czachorowski
W 3. kolejce Tauron I Ligi siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz podejmowali MKS Będzin. Spotkanie wyjątkowo rozgrywano w Sisu Arenie, a nie w Immobile Łuczniczce. Kibice stworzyli bardzo gorącą atmosferę, a obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, które trwało ponad dwie godziny.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKS Będzin 1:3
Sety: 25:19, 23:25, 23:25, 25:27
BKS: Radziwon 4, Słotarski 4, Kwasigroch 6, Cieślik 7, Rykała 16, Polczyk 18, Dzierżyński (libero) oraz Kaźmierczak 0, Szarek 1, Narkowicz 1, Czetowicz 0.
MKS: Swodczyk 5, Pająk 3, Pietruczuk 8, Siwicki 9, Rećko 16, Koppers 9, Majcherski (libero) oraz Krawiecki 0, Depowski 7, Olszewski 0.

To był drugi mecz o punkty w nowym sezonie bydgoskiej drużyny. Przypomnijmy, że w pierwszym wygrali z SMS PZPS Spała 3:0. Ich czwartkowi rywale to jeden z głównych faworytów do awans do Plus Ligi. Będzinianie wygrali dwa pierwsze mecze z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1 i z MCKiS Jaworzno 3:0.

Pierwszy set był bardzo zacięty mimo początkowego prowadzenie bydgoszczan 4:1. Podobnie jak w pierwszym meczu miejscowi bardzo dobrze zagrywali. Kluczowe dla losów partii były trzy akcje wygrane przy wyniku 20:18. Najpierw po długiej akcji blokiem popisał się Paweł Cieślik, a za chwilę skończył atak z przechodzącej piłki, a w kolejnej piłkę w aut posłał Mateusz Rećko. Seta asem skończył Michał Słotarski. W sumie gospodarze zaserwowali pięć asów, a rywale jednego.

W drugiej odsłonie gospodarze słabiej zagrywali i mieli problemy ze skończeniem ataków. Przegrywali 15:18 i 16:20. Tych strat, mimo pogoni, nie udało się już odrobić.

W trzecim secie podopieczni Michala Masnego długo prowadzili, nawet różnicą pięciu punktów, ale nie utrzymali jakości gry i przegrali po dramatycznej końcówce.

Jeszcze bardziej emocjonująca była końcówka czwartej partii, którą miejscowi przegrali na przewagi.

Zobaczcie także

W następny czwartek BKS zagra na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała w zaległym meczu 2. kolejki. A już dwa dni później rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie z MCKiS Jaworzno.