Delecta Bydgoszcz walczyła, ale jak zwykle przegrała ze Skrą

(JAC)
Delecta Bydgoszcz uległa na terenie mistrza Polski.
Delecta Bydgoszcz uległa na terenie mistrza Polski. Jarosław Pruss
Tylko w drugim i do połowy trzeciego seta bydgoscy siatkarze nawiązali w miarę równorzędną walkę z mistrzami Polski.

Wydawało się (potwierdzały to poprzednie mecze), że pozyskanie Stephana Antigi, który cztery ostatnie sezony grał w Bełchatowie, zwiększą szansę Delecty na pierwszy może punkt ze Skrą. Niestety, siedmiokrotni złoci medaliści MP, którzy wyszli bez Miguela Falaski i Marcina Możdżonka, a więc dwóch podstawowych "szóstkowych" (zastąpili ich Woicki i Kłos), nawet przegrywając kilkoma punktami, potrafili odrobić straty i przejąć kontrolę.

Przeczytaj także: PGE SKRA BEŁCHATÓW - DELECTA BYDGOSZCZ (zapis relacji na żywo)

Pierwszego seta wygrali prowadząc po zagrywkach Wlazłego 6:1, a potem 8:4, 16:11 i 21:13. Dopiero przy stanie 22:14 bydgoszczanom udało się zdobyć parę punktów z rzędu. W drugiej partii prowadzenie 15:11 podopiecznych Piotra Makowskiego nie wystarczyło, by wyrównać stan meczu. Dębiec miał problemy z odbiorem szybujących zagrywek Kłosa i Woickiego, brakowało dokładnego rozegrania i Skra szybko wyszła na prowadzenie 18:17. Nasi siatkarze jeszcze walczyli (21:22, 22:23), ale Kłos najpierw atakiem zdobył piłkę setową, a potem razem z Winiarskim zablokowali Konarskiego.

W trzecim secie o losach meczu przesądziły mocne zagrywki Plińskiego, z którymi nie radzili sobie Dębiec i Siltala. Od stanu 13:13 Skra odjechała na 20:13. Przy piłce meczowej 24:17 najpierw Wlazły popsuł zagrywkę, potem Konarski dwa razy huknął z pola serwisowego, że piłka wróciła na kontrę, ale ostatnią zagrywkę atakujący Delecty popsuł.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej"

PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:22, 25:20)
PGE SKRA: Wlazły 15pkt., Pliński 10, Kłos 7, Kurek 13, Woicki 1, Winiarski 10 i Zatorski - libero; Falasca, Możdżonek 1, Milczarek 1. Atak 42, blok 8, zagrywka 8, po błędach rywala 17.
DELECTA: Antiga 7, Jurkiewicz 6, Masny 1, Konarski 6, Wrona 6, Siltala 6 i Dębiec - libero; Lipiński, Wika 2, Cerven. Atak 26, blok 6, zagrywka 2, po błędach rywala 27.

Wiadomości z Bydgoszczy
6. kolejka: Fart Kielce - Jastrzębski Węgiel 3:1 (23, -22, 21, 19), Lotos/Trefl Gdańsk - AZS Olsztyn 3:0 (20, 23, 18). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika Warszawska (30 bm.), Asseco/Resovia Rzeszów - AZS Częstochowa (31 bm.)
1 ZAKSA 5 15 15:3
2 PGE Skra 6 12 14:10
3 Delecta 6 12 14:10
4 Asseco/Resovia 5 11 12:5
5 Jastrzębie 6 11 14:10
6 Fart 6 7 10:13
7 Indykpol/AZS 6 7 9:13
8 AZS Politechnika 5 3 8:14