Delecta Bydgoszcz wygrała z Wkręt-met AZS Częstochowa. 5 piłek meczowych

(STYK)
Delecta Bydgoszcz na początek rundy rewanżowej sezonu zasadniczego PlusLigi zwyciężyła w Częstochowie. Jarosław Pruss
Delecta Bydgoszcz na początek rundy rewanżowej sezonu zasadniczego PlusLigi zwyciężyła w Częstochowie. Sporo emocji było w końcówce czwartego seta.

- Przed nami kolejny ważny mecz w Częstochowie i spodziewamy się silnego oporu, ale myślę, że będziemy grali troszeczkę lepiej, niż w spotkaniu z Olsztynem - twierdził Piotr Makowski, trener Delecty.

Bydgoszczanie w Częstochowie byli zdecydowanie lepszym zespołem. Pewnie wygrali dwa pierwsze sety, ale niespodziewanie przegrali trzecią partię. W niej było 14:14, ale kolejne dwa punkty zdobyli siatkarze AZS po atakach Boćka i bloku na Konarskim. Później podopieczni Makowskiego walczyli o odrobienie strat. Nadzieje kibiców Delecty na wygranie meczu w trzech setach odżyły przy stanie 23:22 dla gospodarzy. Niestety, po chwili pewnie zaatakował Kaczyński. Następnieataku nie skończył Jurkiewicz, a skuteczny w kontrze był Bociek.

W czwartym secie częstochowianie walczyli dzielnie. Bydgoszczanie jednak wykorzystywali swoje doświadczenie i ostatecznie rozstrzygnęli seta i mecz na swoją korzyść. Choć w końcówce nie wykorzystali czterech piłek meczowych! Udało się za piątym razem.
W środę sprawdził się czarny scenariuszu i Delecta wypadła poza czołową czwórkę po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego. Stało się tak, ponieważ AZS Politechnika Warszawska podzieliła się punktami z PGE Skrą Bełchatów. To oznacza, ze bydgoski zespół będzie musiał rozegrać dodatkowy mecz w szóstej rundzie Pucharu Polski. Tym samym bydgoszczan czeka w grudniu prawdziwy maraton spotkań w lidze, PP i Pucharze Challenge.

Wkręt-met AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 1:3 (17:25, 17:25, 25:22, 24:26)
AZS: Bociek, Janusz, Lisinac, Hunek, Hebda, Kaczyński, Piechocki (libero) oraz Stelmach, Bik, Szlubowski, Marcyniak.
DELECTA: Konarski, Masny, Wrona, Jurkiewicz, Antiga, Waliński, Dębiec (libero) oraz Wieczorek, Lipiński.