Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

{DEPESZA} Zamknięto szlaki turystyczne w rezerwatach przyrody regionu

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Szlaki turystyczne w rezerwatach województwa kujawsko-pomorskiego wyznaczone przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zostały czasowo zamknięte. Chodzi o szlaki udostępnione dla ruchu pieszego, rowerowego i jazdy konnej wierzchem.

Jak czytamy w komunikacje RDOŚ Bydgoszcz - na skutek wprowadzenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, m.in. zakazu korzystania z terenów zieleni, bulwarów i plaż, zaczęto wykorzystywać do celów rekreacyjnych tereny położone poza obszarami zurbanizowanymi, w tym rezerwaty przyrody. Odwiedziny ludzi w rezerwatach mają charakter rekreacyjny, a zarazem masowy. Sytuacja taka stwarza zagrożenie nie tylko dla użytkowników szlaków wyznaczonych w rezerwatach, ale też dla chronionych ekosystemów, w szczególności dla ptaków, które właśnie rozpoczynają okres lęgowy. Niepokojone w tym okresie ptaki mogą porzucić tereny lęgowe i nie powrócić już do nich w tym roku.

Oburzeni Polacy żądają zniesienia zakazu wstępu do lasu

Biorąc pod uwagę przesłanki wynikające z potrzeby ochrony wartości przyrodniczych rezerwatów przyrody zagrożonych nadmierną presją ze strony osób je odwiedzających, jak też mając na względzie uwarunkowania wynikające z zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego uznano, że konieczne jest czasowe zamknięcie szlaków wyznaczonych w rezerwatach przyrody województwa kujawsko-pomorskiego.

Prosimy o przyjęcie komunikatu z należytym zrozumieniem. Szlaki zostaną ponownie udostępnione po ustąpieniu epidemii.

To kolejne, głównie po zakazie wstępu do Lasów Państwowych, ograniczenie w korzystaniu z terenów zielonych. Rezerwaty przyrody zlokalizowane są najczęściej w lasach, ale nie tylko, i stąd osobny zakaz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska