Derby Bydgoszczy dla Polonii! Zawisza stracił 3 bramki

(STYK)
Polonia Bydgoszcz wygrała mecz rozgrywany na stadionie przy ulicy Gdańskiej.
Polonia Bydgoszcz wygrała mecz rozgrywany na stadionie przy ulicy Gdańskiej. fot. Andrzej Muszyński
Wszystkie bilety na derbowy mecz Zawiszy II z Polonią Bydgoszcz zostały sprzedane. W hicie klasy okręgowej górą byli biało-czerwoni.

Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, bowiem kilku kibiców Zawiszy wywiesiło w pustym sektorze gości (fani Polonii nie otrzymali biletów na mecz) obraźliwy transparent. Później pojawił się jeszcze kolejny. Sędzia Dariusz Drozd początkowo poinformował, iż mecz nie rozpocznie się, dopóki pierwszy z nich nie zostanie zdjęty. Po kwadransie jednak zdecydował się na rozpoczęcie meczu.

Zapis relacji na żywo i komentarze kibiców

Pierwsza połowa była ciekawa, jak na poziom klasy okręgowej. Nie brakowało sytuacji bramkowych z obu stron. Jedną z nich wykorzystał Dawid Szpankiewicz i Polonia mogła cieszyć się z prowadzenia do przerwy.

Wiadomo było, że rezerwy Zawiszy, na własnym stadionie, przy dopingu własnych kibiców grać będą do końca. Ale to biało-czerwoni lepiej prezentowali się na boisku i po kwadransie drugiej części gry prowadzili 2:0 po bramce Rafała Kubackiego. Chwilę później świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Robert Kawałek. Nie wykorzystana okazja przez polonistę zemściła się w 78. minucie, gdy kontaktowego gola dla Zawiszy strzelił Mikołaj Grzelczak.

Zawiszanie jednak nie poszli za ciosem i w 85. minucie po bramce Macieja Pawełczaka było 3:1 dla drużyny ze Sportowej i praktycznie "po meczu".

Zawisza II Bydgoszcz - KP Polonia Bydgoszcz 1:3 (0:1)
Bramki: Grzelczak (78') oraz Szpankiewicz (38'), Kubacki (58'), Pawełczak (85').
ZAWISZA: Winiarski - Maziarz, Ciechanowski, Grzelczak, Markowski, Januszewski (73. Chojnacki), Otlewski (46. Olszanowski), Kaszczycyn (65. Dulski), Lipiński, Lange (46. Wiśniewski), Stachewicz.
POLONIA: Świetlik - Błaszkiewicz, Dahlke, Gabruś, Szpankiewicz, Janka (82. Pawełczak), Kubacki, Krzyżanowski (61.Plewiński), Sawicki, Kawałek (69. Wrzos), Bruski (74. Paczkowski).