Derby koszykarek dla Artego. Tym razem Energa nie dogoniła [zdjęcia]

Markeisha Gatling rozegrała najlepszy mecz w barwach Artego.
Markeisha Gatling rozegrała najlepszy mecz w barwach Artego. Jarosław Pruss
Po dwóch porażkach z lokalnym rywalem Artego wreszcie wygrywa derby regionu koszykarek. Emocji znowu nie brakowało.

Artego Bydgoszcz-Energa Toruń

Artego - Energa 72:66 (25:14, 20:16, 9:18, 18:18)

ARTEGO: Morris 17 (2), McBride 11 (1), Carter 11, 8 zb., Kuin 10 (1), 8 zb., Mowlik 6 (2), oraz Gatling 13, 7 zb., Krężel 3, Bekasiewicz 1, Koc 0.
ENERGA: Reid 19 (2), 7 prz., Jackson 14, Pawlak 7 (1), Fikiel 3, A. Harris 2 oraz R. Harris 10, Makowska 6 (1), Walich 2, Ajduković 2, Suknarowska 1, Misiuk 0.

Statystyki drużynowe: skuteczność z gry 42 - 40 proc., za 2: 53 - 46 proc., za 3: 26 - 25 proc., za 1: 80 - 73, zbiórki: 38 - 29, straty: 22 - 16, przechwyty: 7 - 9, bloki: 3 - 3, faule: 20 - 24.

To był bardzo dobry pojedynek i bardzo podobny do pucharowego starcia obu ekip sprzed tygodnia. Znowu Artego prowadziło 17 punktami (45:28 w 3. kwarcie), ale "Katarzynki" znowu odrobiły straty. W ostatniej kwarcie zbliżyły się na punkt (56:55), ale tym razem Artego nie dało się ograć.
O zwycięstwie zadecydowała przewaga pod tablicami. W zespole bydgoskim wreszcie dobry mecz Markeisha Gatling (6/9 z gry, ważny blok w końcówce) i Noel Kuin (4/7 z gry).

W toruńskim zespole słaby debiut w polskie lidze zaliczyła Amber Harris (4 minut, 0/2 z gry). Enerdze na pociechę został lepszy bilans w dwumeczu, który może zadecydować o rozstawieniu w play off.