Derby Kujaw dla Inowrocławia! Cuiavia - Notecianka Pakość 5:0

(STYK), MAREK KAŚKÓW
Szymon Maziarz (z lewej) gra w barwach Cuiavii po dwunastu latach przerwy.
Szymon Maziarz (z lewej) gra w barwach Cuiavii po dwunastu latach przerwy. fot. Dominik Fijałkowski
Pewnym zwycięstwem gospodarzy zakończyły się dzisiejsze derby Kujaw. W meczu 4. kolejki III ligi Cuiavia Inowrocław pokonała Noteciankę Pakość 5:0.

Cuiavia Inowrocław-Notecianka Pakość 5:0

Pierwszego gola strzelił w 17. minucie Szymon Maziarz. Były zawodnik między innymi Zawiszy Bydgoszcz pewnym strzałem tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce a bramkarz Notecianki odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Chwilę później mógł strzelić nawet drugiego gola, ale trafił w poprzeczkę.

Nie udało się zdobyć kolejnej bramki, więc Maziarz wystąpił w roli asystenta. Po jego dośrodkowaniu w 57. minucie głową piłkę w bramce rywala umieścił Krzysztof Kretkowski. 20 minut później było już 3:0, kiedy to na listę strzelców wpisał Kmieć.

W samej końcówce prowadzenie Cuiavii podwyższyli jeszcze Dawid Janicki i Maziarz (z karnego).