Derby powiatu świeckiego. Grom Osie zatrzymał Start Warlubie

Bramkarz Robert Mielcarski wpuścił pierwszego gola w tym sezonie, po 320 minutach gry "na zero" Sławomir Wojciechowski
W czwartoligowych derbach powiatu świeckiego Grom Osie zremisował z liderem z Warlubia 1:1. Oba gole padły po przerwie.

GROM Osie - START Warlubie 1:1 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Piskorski (83) oraz Patryk Klimek (50)
GROM: Mielcarski (70. Gwizdała) - Warchoł, Łytkowski, Paczkowski, Graczyk - Miedziński, Wolski - Waśkowski (80. Bettka), Środa (90. Wasiak), Kolmajer - Kucenko (55. Piskorski)
START: Wiśniewski - Zieliński, Chrobociński, Kalinowski, Simson - Grudziński (55. Pokora), Dreszler, Wójcik, Klamczyński (85. Budziński), Klimek (85. Chojnacki) - Zarembski (35. Marks)

W sobotnich derbach przerwane zostały dwie passy. Start Warlubie stracił pierwsze punkty w tym sezonie. Z kolei bramkarz Gromu Robert Mielcarski wpuścił pierwszego gola w obecnych rozgrywkach. W 50. min. pokonał go Patryk Klimek, który wykorzystał dobre podanie Dariusza Wójcika. Grom wyrównał w 83. min. po znakomicie rozegranym rzucie rożnym. Dośrodkowywał z lewej strony Adam Kolmajer, piłkę zgrał przed bramkę Dawid Paczkowski, a Arkadiusz Piskorski wpakował ją do siatki. Ogólnie, jak podkreślili trenerzy Włodzimierz Korecki i Zdzisław Pietrzykowski, derby były typowym meczem walki. Mało było w nich stuprocentowych okazji. Piłkarze szans na zdobycie gola szukali głównie w uderzeniach z dystansu lub po stałych fragmentach gry.

Niestety, podczas spotkania urazów nabawili się Michał Zarembski (Start) i Robert Mielcarski (Grom). Jutro czekają ich badania, które określą jak poważne są to kontuzje. Obaj należą do mocnych punktów swojej drużyny. Dodajmy, że po raz pierwszy derby Gromu ze Startem w IV lidze zakończyły się remisem. W zeszłym sezonie obie drużyny wykorzystały atut własnego boiska wygrywając po 1:0.