KSK Noteć Inowrocław pokonała AZS UMK Consus PBDI Toruń w derbowej potyczce w drugiej lidze mężczyzn (grupie A).

KSK Noteć Inowrocław-AZS UMK Toruń 84:71

KSK NOTEĆ - AZS UMK 84:71 (21:18, 23:14, 15:17, 25:22)
KSK NOTEĆ: Grod 18 (1), Pochocki 9 (1), Wierzbicki 8 (2), Filipiak 7, Korólczyk 3 (1) oraz Michałek 18, Jankowski 9 (1), Królikowski 8 (2), Koper 4.
AZS UMK: Lipiński 17 (2), Malinowski 13 (2), Murowicki 9 (1), Kondraciuk 5, Derkowski 5 oraz Tlałka 9 (1), Bagaziński 6 (2), Stolarek 5 (1), Meszyński 2, Bukowski 0.

Inowrocławianie zrewanżowali się torunianom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek (59:77). W zespole gości zabrakło dwóch byłych graczy Noteci - środkowego Wojciecha Pagacza i obrońcy Wojciecha Bernasiaka.

Pod nieobecność Pagacza akademicy wysoko przegrali walkę na tablicach (aż 26:48). Zawodnicy Noteci aż 23 razy mogli ponawiać akcje.

Torunianie po raz ostatni prowadzili w 7. minucie (15:14), dzięki skutecznym rzutom Zbigniewa Malinowskiego (10 pkt. w tym okresie).

Z każdą minutą przewagę uzyskiwali gospodarze. Wygrali 1. połowę 44:32. Po zmianie stron kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Pod koszem brylowali Mikołaj Grod (6/11 z gry, 12 zbiórek) i Karol Michałek (8/9 z gry, 12 zb. - 7 w ataku). Akcje Noteci świetnie kreował Grzegorz Jankowski (7 asyst, 4/7 z gry).