27 stycznia w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się Gala Liderów Polskiego Biznesu.

Wręczono Złote Statuetki w XXII edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu. Jest organizowany przez BCC. Wśród laureatów są kujawsko-pomorscy biznesmeni. 
Złota Statuetka uznawana jest przez przedsiębiorców za jedną z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce.

Nominacjami w konkursie uhonorowano najlepsze polskie przedsiębiorstwa i ich szefów, statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznano 11 z nich. W czasie uroczystości przedsiębiorcy odebrali także Diamenty do Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, przyznawane dotychczasowym Laureatom konkursu, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku.

Wśród laureatów są kujawsko-pomorskie firmy i ich szefowie:

 APATOR Toruń i prezes Janusz Niedźwiecki

* Strategia działania spółki opiera się na budowaniu grupy kapitałowej działającej w segmencie pomiaru mediów energetycznych oraz w segmencie zabezpieczania i łączenia obwodów energetycznych.
To ósmy diament Apatora do złotej statuetki lidera polskiego biznesu

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. i dyrektor generalny Wojciech B. Sobieszak

* Firma prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji płatków śniadaniowych Nestle.
To jedenasty diament Cereal do złotej statuetki lidera polskiego biznesu

CYKORIA Wierzchosławice prezes Henryk Dorawa

* Koncentraty spożywcze i przyprawy, susze warzyw i owoców, susz cykorii korzeniowej.
To ósmy diament Cykorii do złotej statuetki lidera polskiego biznesu

EGB Investmenst Bydgoszcz i prezes Krzysztof Matela

* Jedna z największych firm windykacyjnych w Polsce. Od 1995 lat wspomaga przedsiębiorców w pokonywaniu problemów z nieregulowanymi należnościami. Oferuje pełną gamę narzędzi windykacyjnych (m.in. działania prewencyjne, monitoring płatności, windykacja polubowna i terenowa, kompleksowa obsługa wierzytelności na etapie sądowym). Jest jednym z największych nabywców masowych pakietów wierzytelności, a także serwiserem wierzytelności sekurytyzowanych.
To siódmy diament EGB do złotej statuetki lidera polskiego biznesu

MENTOR Toruń i prezes Marek Kaliszek

* Organizacja wysoko kwalifikowanych brokerów, którzy mają doświadczenia w kwestiach ryzyka i odpowiedzialności w dziedzinie transportu, ryzykach budowy, NW pracowników i odpowiedzialności pracodawcy, i wielu innych dziedzinach, jak również w kwestiach ubezpieczeń i roszczeń w obrocie międzynarodowym. Oferowane programy ubezpieczeniowe dostosowane są do rzeczywistych potrzeb pracodawcy i pracowników, uwzględniają specyfikę prowadzonej działalności i związane z nią zagrożenia, a także charakter wykonywanych prac.
To pierwszy diament firmy Mentor do złotej statuetki lidera polskiego biznesu

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe UNI-TECH  Bydgoszcz i dyrektor generalny Józef Sarnecki

* Remonty i wykonawstwo: elektrofiltry i wentylatory, kotły energetyczne i ciepłownicze, rurociągi technologiczne, instalacje i zbiorniki ciśnieniowe, konstrukcje stalowe, sieci ciepłownicze i gazowe, kompleksowa budowa kotłowni olejowych i gazowych, likwidacja samochodów, dozór i ochrona mienia. Działalność produkcyjna konstrukcji metalowych z włączeniem działalności usługowej.
To trzeci diament UNI-TECH do złotej statuetki lidera polskiego biznesu

 

Źródło: BCC