MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsi lokatorzy odebrali już klucze do mieszkań przy ul. Celulozowej we Włocławku. Zdjęcia

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 16 lat
W czwartek 21 marca 2024 roku pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do nowych mieszkań w blokach przy ul. Celulozowej we Włocławku, które powstały w ramach drugiego etapu projektu. W dwóch budynkach zamieszka ponad 140 rodzin. Mieszkania wynajmowane są włocławianom na czas nieoznaczony.

Spis treści

Bloki przy ul. Celulozowej we Włocławku gotowe. Mieszkańcy mogą się wprowadzać!

W ramach drugiego etapu projektu Celulozowa we Włocławku powstały 144 mieszkania na wynajem na czas nieoznaczony. Ostateczną listę najemców 142 mieszkań poznaliśmy 1 grudnia 2023 roku (dwa pozostałe mieszkania przeznaczone są dla osób wykonujących zawody deficytowe). Spółka MBM pozwolenie na użytkowanie budynków otrzymała w lutym 2024 roku, natomiast końcowy odbiór inwestycji zaplanowano na drugą połowę marca.

Zgodnie z zapowiedziami, zasiedlenie dwóch nowych bloków rozpoczęło się jeszcze w pierwszym kwartale 2024 roku. W czwartek 21 marca 2024 pierwsi włocławianie otrzymali klucze do nowych mieszkań.

„Pierwsi mieszkańcy drugiego etapu bloków przy ul. Celulozowej odbierają dziś klucze do swoich mieszkań. Piękne osiedle, wspaniali ludzie, niech Wam się cudownie mieszka” – przekazał włocławski ratusz na Facebooku.

„Pierwszy dzień wiosny dla wielu mieszkańców i mieszkanek Włocławka to jednocześnie pierwszy dzień w nowym mieszkaniu. Wszystkim najemcom, którzy wprowadzają się dziś do kolejnych mieszkań przy ulicy Celulozowej, życzę szczęścia, zdrowia, miłości i żeby nowe mieszkanie kojarzyło się Wam tylko z pięknymi chwilami. Wszystkiego dobrego” – dodał w mediach społecznościowych prezydent Marek Wojtkowski.

Tak wyglądają bloki przy ul. Celulozowej we Włocławku

Budowa dwóch bloków ze 144 mieszkaniami, w ramach drugiego etapu projektu Celulozowa, rozpoczęła się pod koniec 2022 roku. Budynki – podobnie jak dwa pierwsze bloki – powstały z prefabrykatów. Jeden blok ma trzy klatki, drugi pięć. Łącznie znajdują się w nich 144 mieszkania, o różnej powierzchni – od 27 do 74 metrów kwadratowych (w tym także dla osób z niepełnosprawnościami). Mieszkania wykończone zostały w standardzie pod klucz. Zagospodarowany został także teren wokół budynków – są m. in. miejsca parkingowe, tereny zielone i plac zabaw dla dzieci.

Tyle mieszkań powstało przy ul. Celulozowej we Włocławku

Na ul. Celulozowej powstało łącznie sześć bloków z 432 mieszkaniami. Dwa bloki, do których 21 marca 2024 roku zaczęli wprowadzać się włocławianie, to drugi etap projektu, który obejmował budowę 144 mieszkań. Za realizację zadania odpowiadało Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. Na realizację drugiego etapu projektu Włocławek pozyskał dofinansowanie - ponad 41 milionów złotych z Funduszu Dopłat. Wykonawcą zadania była firma PEKABEX BET S.A, która jako jedyna złożyła ofertę w ogłoszonym jesienią 2022 roku przetargu. Prace wyceniła na 54 882 220,21 zł.

We Włocławku powstały dwa kolejne bloki z mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Łącznie przy ul. Celulozowej powstało blisko 300 mieszkań.
We Włocławku powstały dwa kolejne bloki z mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Łącznie przy ul. Celulozowej powstało blisko 300 mieszkań. Wojciech Alabrudziński

W ramach pierwszego etapu na ul. Celulozowej zbudowano cztery bloki z 288 mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tam jesienią 2022 roku. Na budowę miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego dotację w wysokości 58 milionów złotych.

We Włocławku mają powstać kolejne mieszkania oraz domy na wynajem

Warto zaznaczyć, że Włocławek planuje kontynuować dotychczasową politykę mieszkaniową – prezydent Marek Wojtkowski zapowiada budowę nie tylko kolejnych mieszkań przeznaczonych na wynajem, lecz również domy. Mowa o szeregowcach, które mają stanąć na Lisku.

„Nie tylko mieszkania, ale i domy. Będziemy kontynuować to, co się sprawdza. A jak wiadomo, budowa mieszkań przy Celulozowej to był strzał w dziesiątkę, W kolejnych latach będziemy budować kolejne mieszkania na wynajem, ale również domy. Na Lisku pobudujemy szeregowce: każdy będzie dwukondygnacyjny, wyposażony w garaż, balkon i przydomowy ogródek. Budynki zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne” – zapowiedział prezydent Marek Wojtkowski (20 marca 2024 roku).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pierwsi lokatorzy odebrali już klucze do mieszkań przy ul. Celulozowej we Włocławku. Zdjęcia - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska