Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dokształcanie. Pracodawca może pomóc w nauce!

tik
Dokształcanie. Pracodawca może pomóc w nauce!Od kilku tygodni tworzymy bazę placówek kształcenia ustawicznego działających w naszym regionie.
Dokształcanie. Pracodawca może pomóc w nauce!Od kilku tygodni tworzymy bazę placówek kształcenia ustawicznego działających w naszym regionie. sxc
Coraz częściej firmy z Kujaw i Pomorza inwestują w swoich pracowników. Szkolenia tematyczne, kursy językowe, a nawet studia podyplomowe. Jak mówią specjaliści, wiedza zdobyta kilka lat temu to dziś stanowczo za mało.

W  ramach projektu „Ucz się pilnie-zrealizuj marzenia”, realizowanego przez „Gazetę Pomorską” pokazujemy osoby i firmy, które znają cenę wykształcenia i nie szczędzą na to pieniędzy.

Jednym z takich przedsiębiorstw, które inwestuje w zatrudnionych, jest Atos z branży zaawansowanych technologii informatycznych. Firma ta ma oddziały w czterech polskich miastach, m.in. w Bydgoszczy, gdzie zatrudnia ponad 600 osób.

Jej pracownicy aż 11 dni w roku spędzają na szkoleniach. - Firma cały czas pracuje nad rozwojem kompetencji przez autorskie programy szkoleniowe, skierowane do wszystkich pracowników oraz jest otwarta na ich inicjatywy - podaje Kinga Bloch, dyrektor działu zarządzania zasobami ludzkimi w Atos Polska.

Wśród kadry są nie tylko inżynierowie i informatycy, ale także lingwiści oraz absolwenci kierunków humanistycznych.

Warto? Jak najbardziej
- Osoby z prywatnych firm, które są oceniane za konkretne efekty pracy, wiedzą, że nauka pomoże im w karierze, dlatego bardziej się angażują - twierdzi Anna Urbańska, psycholog biznesu oraz właścicielka Centrum Edukacyjno-Consultingowego Concret w Grudziądzu.

Co, jeśli firmom szkoda na to pieniędzy? - Wcześniej czy później wyjdzie na jaw, że ich pracownicy mają braki i nie są w stanie sprostać oczekiwaniom rynku - dodaje Urbańska. - Wiedza zdobyta kilka lat temu to stanowczo za mało!

Odwiedź nas w internecie
Przykłady firm i osób, które nie boją się dokształcać znajdziecie na stronie projektu - www.uczsiepilnie.eu.

Od kilku tygodni tworzymy też bazę placówek kształcenia ustawicznego działających w  regionie.

Jak dopisać szkołę do naszej bazy? To nic trudnego! Prześlij e-mailowo informacje o szkole wraz z jej ofertą na adres [email protected]. Opublikowanie tych danych na stronie jest darmowe.

Do bazy dopisały się już m.in. Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy WSB w Toruniu, Fundacja Ekspert-Kujawy i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Żeromskiego z Inowrocławia.

Informacje o przedsiębiorstwach, szkołach, ich ofercie i słuchaczach publikujemy również w specjalnych wkładach. Kolejna już we wrześniu.

Po wakacjach wrócimy do dyżurów z ekspertami - m.in. psychologiem i doradcą zawodowym. Przedsiebiorco, już dziś możesz zadać im pytanie poprzez specjalny formularz „E-doradca. Zapytaj eksperta” na stronie www.uczsiepilnie.eu.

Projekt potrwa do końca czerwca 2013 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska