
- Obwodnica jest potrzebna zarówno dla ludzi, którzy tu mieszkają, jak i kierowców, żeby nie musieli przejeżdżać przez miasto i stać na światłach. Zresztą podobnie jak całe S5 - powiedział pan Witold z Poznania. - Co mam zrobić w tej sytuacji? Mogę tylko uzbroić się w cierpliwość.
- Dobrze, gdyby włączyła się też gmina Rogowo i żeby mieszkańcy zablokowali zjazd w kierunku Mogilna - powiedziała, chodząc po pasach, Józefa Błajet.

Joanna Purczyńska - organizatorka akcji, szefowa SLD w powiecie żnińskim, nie zmieniła zdania i nie odwołała blokady mimo piątkowych zapowiedzi wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. A ta ogłosiła, że budowa ekspresówki jest w rządowych planach. S5 miałaby powstać jeszcze w tej perspektywie unijnej, czyli do 2020 roku.

Za długo czekaliśmy. Niech wreszcie w tym kraju zapanuje porządek. Chcemy obwodnicy! - mówili żninianie.

- Boję się o dziecko, które idzie do szkoły. O żonę, czy bezpiecznie wróci do domu - mówił żninianin.