Dramat Pałacu! Siatkarki bliskie wygranej w Pile!

(ARKL)
Mobilizacja w bydgoskim zespole przynosi dobre efekty.
Mobilizacja w bydgoskim zespole przynosi dobre efekty. Jarosław Pruss
Drużyna Pałacu Bydgoszcz była o krok od zwycięstwa nad PTPS-em Piła. Po emocjonującym widowisku przegrała 2:3 z odwiecznym rywalem.

Wyniki 4. kolejki PlusLigi kobiet:

AZS Bialystok - Impel Gwardia Wrocław 3:2, Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3, PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 3:2.

W niedzielę hit kolejki: Atom Trefl Sopot zmierzy się u siebie z BKS Aluprof Bielsko-BIała. W poniedziałek kolejkę zakończy mecz Stal Mielec - Organika Budowlani Łódź.

PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 3:2 (13:25, 25:14, 25:19, 22:25, 15:13)
PAŁAC: Sosnowska, Martinez, Czyżnielewska, Mazurek, Polak, Ziemcowa, Kuehn-Jarek (libero) oraz Mucha i Krzywicka.

Przeczytaj także: Zapis relacji na żywo z meczu PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz

Zawodniczki trenera Rafała Gąsiora znakomicie rozpoczęły spotkanie z pilankami. Dominowały w pierwszej partii i pewnie wygrały ją 25:13. Bardzo dobrze funkcjonowały bydgoski blok i zagrywka, dzięki któremu zdobyły po cztery "oczka". W drugim secie role się odwróciły. Po drugiej przerwie technicznej Pałac pozbawił się szans na dogonienie rozpędzonego PTPS-u, trenowanego przez byłego siatkarza Chemika Mirosława Zawieracza.

Przeczytaj także: Delecta wygrała bitwę w Kielcach! Nadal jest niepokonana!

W trzeciej partii była podobnie. Od stanu 16:14 na pilskim parkiecie karty rozdawały tylko i wyłącznie miejscowe, wśród których prym w ataku wiodły Natalia Krawulska z Joanną Kuligowską i Veroniką Hudimą. W dodatku pałacanki nie mogły przebić się przez pilski blok - gospodynie aż ośmiokrotnie (!) zatrzymały rywalki pod siatką!

Czwarty set był popisem bydgoszczanek, które wytrzymały presję i dowiozły prowadzenie do końca seta. Duży udział w doprowadzeniu do tie-breaka miała Zuzanna Czyżnielewska, które atakowała bez kompleksów.

Dzięki wygranej 25:22, kibice z Bydgoszczy z optymizmem oczekiwali decydującej partii. Na boisku długo utrzymywała się gra punkt za punkt. Nadzieje na zwycięstwo zniwelowały błędy z końcówki seta. Ciśnienia nie wytrzymał trener Gąsior, który nie mogąc pogodzić się z decyzją sędziego (nie zauważył, że Kuligowska "powiesiła" się na dolnej części siatki), wtargnął na parkiet. W konsekwencji został ukarany żółtą kartką, za co zgodnie z regulaminem gospodyniom przyznano jeden punkt (na 14:12). Ostatecznie PTPS wygrał w tej partii 15:13. MVP meczu wybrano Natalię Krawulską, zdobywczynię 17 punktów dla miejscowych.
- Oczywiście, że żałuję tego, co zrobiłem, rozmawiałem o tym w szatni z dziewczynami. To nauczka dla mnie i muszę z tego wyciągnąć wnioski - skomentował zajście z końcówki ostatniego szkoleniowiec, który przed kilkoma sezonami pracował w... Pile.

Wiadomości z Bydgoszczy
4. kolejka: AZS Białystok - Impel/Gwardia Wrocław 3:2 (-23, -22, 17, 23, 17), Muszynianka Muszyna - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 2:3 (23, -15, 15, -23, -13), Atom/Trefl Sopot - Aluprof Bielsko - Biała 3:1 (-16, 20, 19, 16). Jutro mecz Stal Mielec - Organika/Budowlani Łódź.

1. Tauron/MKS 4 10 12:5
2. Atom/Trefl 4 9 9:4
3. Muszynianka 4 7 9:7
4. KS Pałac 4 7 10:8
5. Impel Gwardia 4 6 8:8
6. PTPS Piła 4 6 8:9
7. Aluprof 4 4 7:10
8. AZS Białystok 4 4 6:10