Dramatyczne chwile w Toruniu. Hokeista KH Energa opuścił lodowisko na noszach [wideo]

Artiom Sadrietdinow
Artiom Sadrietdinow Grzegorz Olkowski
Artiom Sadrietdinow brutalnie sfaulowany podczas meczu KH Energa Toruń - JKG GKS Jastrzębie. Napastnik na razie zostaje w szpitalu i nie wiadomo, kiedy wróci do gry.

Do dramatycznych wydarzeń doszło na początku ostatniej tercji. Obie drużyny grały ostro, ale Maciej Urbanowicz już przesadził. Po jego ataku ciałem Artiom Sadrietdinow uderzył mocno głową w bandę. Napastnik stracił przytomność, opuścił lodowisko na noszach i trafił do szpitala.

Sytuacja jest poważna. Sadrietdinow przebywa w szpitalu. Jak poinformował toruński klub: "Po badania tomograficznych oraz konsultacji neurochirurgicznej lekarze zdecydowali, ze Artiom po tak silnym uderzeniu w głowę oraz utracie przytomności musi pozostać kilka dni na obserwacji. Potem lekarze zadecydują o dalszym sposobie leczenia/rekonwalescencji". Nie wiadomo na razie jak długo potrwa przerwa w grze.

Wspaniały weekend KH Energa Toruń. W piątek Podhale Nowy Targ, w niedzielę na rozkładzie wicelider JKH GKS Jastrzębie. Drużyna udowodniła, że stać ją na wiele.KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)Bramki: 0:1 Sawicki - Matusik, Paś (23), 1:1 Smirnow (33 - karny), 2:1 Kozłow - Sierguszkin, Sadrietdinow (35) KH ENERGA: Spesny - Kozłow, A. Jaworski, Wołżankin, Fraszko, Kalinowski - Jeriomienko, Zieliński, Sadrietdinow, Fieofanow, Sierguszkin - Grebieniuk, Smirnow, Minge, Szkodenko, J. Jaworski - Gazda, Skólmowski, Mazurkiewicz, Naparło. Po ograniu Podhala w piątek torunianie apetyt na kolejnego potentata Polskiej Hokej Ligi. Z Jastrzebiem dwa wcześniejsze mecze przegrali, ale oba różnicą jednej bramki. Wszystko najważniejsze w tym meczu działo się w 2. tercji. Goście pierwsi objęli prowadzenie. Potem walki na lodzie nie brakowało, mecz się zaostrzył, iskrzyło między hokeistami (aż siedem kar w obie strony). W 32. minucie karę meczu zarobili Aleksandr Griebieniuk z KH Energa i Maris Jass z JKH GKS. Nerwy szybciej opanowali gospodarze. Wyrównał z karnego Artiom Smirnow, a 90 sekund później najlepszy atak toruński dał drużynie prowadzenie po golu obrońcy Dmitrija Kozłowa. To był ostatni gol w tym spotkaniu.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie. Jest forma. Kolejny po...

Mecz wygrali gospodarze 2:1, ale to była ostra i twarda walka. W sumie obie drużyny zarobiły ponad 100 karnych minut, Aleksandr Griebieniuk z KH Energa i Maris Jass z JKH GKS dostali kary meczu. Torunianie kolejny mecz w Polskiej Hokej Lidze rozegrają już we wtorek w Krakowie.

Artiom Sadrietdinow rozgrywa swój debiutancki sezon w polskiej lidze. Jest najlepszym napastnikiem KH Energa. W punktacji kanadyjskiej zajmuje aktualnie 6. miejsce w lidze, ma na koncie 14 goli i 21 asyst.