Drukarnia-Culmen przypieczętowała mistrzostwo trzeciej ligi!

Migawka z wczorajszego meczu. Udanie blokuje Monika Stawikowska
Migawka z wczorajszego meczu. Udanie blokuje Monika Stawikowska nadesłane
W ostatnim meczu w tym sezonie III ligi Drukarnia-Culmen Chełmno pokonała beniaminka z Lubrańca 3:0.

Drukarnia-Culmen Chełmno zwyciężyła KS Aduro Telecom 3:0 (12, 17, 24). Bez względu na wynik chełmnianki miały już wcześniej zapewnione mistrzostwo. Jednak do końca postanowiły utrzymać zwycięską passę. W pierwszych dwóch setach dominowały na parkiecie. - W 3. secie prowadziliśmy najpierw wysoko - mówi trener Grzegorz Bagieński. - Jednak częste zmiany na niemal wszystkich pozycjach sprawiły, że stanęliśmy. Siatkarki z Lubrańca nabrały ochoty do walki i nas doszły. Jednak w końcówce seta znów byliśmy lepsi. Za grę chciałbym wyróżnić środkowe Monikę Stawikowską, Monikę Musiałowską i libero Kingę Korczak.
Culmen w całym sezonie odniósł 9 zwycięstw i poniósł tylko jedną porażkę (z Tucholanką Tuchola 0:3). Teraz siatkarki z Chełmna czeka batalia o awans do II ligi. Najpierw w półfinale, który jeszcze nie wiadomo kiedy i gdzie się odbędzie.
Na mistrzowski tytuł dla Culmena zapracowały: Monika Stawikowska, Agnieszka Stawikowska, Monika Musiałowska, Monika Mikołajczyk, Barbara Rusak, Agata Rosińska, Kinga Korczak (1. libero), Agnieszka Sitkowska, Agnieszka Gadzińska, Paulina Wawrowska, Mirosława Witko (2. libero) oraz nieobecne wczoraj Sonia Kubacka i Monika Darlewska. Trenerami Drukarnii-Culmen są Grzegorz Bagieński i Leszek Plak (asystent).

Siatkarki z Lubrańca sezon zakończyły na 3. miejscu. Wicemistrzem została Tucholanka Tuchola, która podobnie jak Culmen będzie walczyć o drugą ligę. W III lidze do rozegrania zostały jeszcze cztery mecze (w tym dwa zaległe), ale ich wyniki nie wpłyną już na pierwszą “trójkę".