Drużyna Wda II/Strażak Przechowo lepsza w derbach powiatu

Jakub Keller
Na inaugurację V ligi, Tor Laskowice przegrał w derbach powiatu świeckiego na własnym boisku z drużyną Wda II/Strażak Przechowo 0:1.

Tor Laskowice - WDA II/Strażak Przechowo 0:1 (0:1)

Bramka: Łukasz Retlewski (40)

Tor: Bernacki, P. Słaby, Góra, Kozicki, Dąbrowski, Macura, Kapela, Sulowski, Kotala (81. Kardas), Bagiński (57. M.Słaby), Warchoł (75. Wyka); Wda II/Strażak: Kmiecik, Błaszczak, Grzelczak, Kuffel (84. Nawrocki), Kołodziej (61. Czajkowski), Retlewski, Wanat, Ratkowski, Chabowski (89. Poraziński), Podolski, Andrzejewski

Obie drużyny zaczęły spotkanie bardzo ostrożnie, lecz już w 11 minucie, miejscowi mogli wyjść na prowadzenie. Michał Macura dopadł piłkę w polu karnym i oddał strzał w kierunku bramki Strażaka, lecz skuteczną interwencją popisał się Szymon Kmiecik. Niespełna 20 minut później próbował odpowiedzieć Strażak, ale po zamieszaniu w polu karnym w piłkę nie trafił Patryk Podolski.

Zwycięską bramkę goście zdobyli pięć minut przed przerwą, kiedy to po dośrodkowaniu Fabiana Chabowskiego, piłkę do bramki Toru skierował Łukasz Retlewski. W drugiej połowie, świecianie próbowali pójść za ciosem. W 79 minucie Łukasz Retlewski zdobył nawet swoją drugą bramkę, lecz arbiter dostrzegł spalonego. Wda II/Strażak utrzymał prowadzenie do końca spotkania. Piłkarze ze Świecia pozostali tym samym na fotelu lidera V ligi.

Pozostałe wyniki 16 kolejki grupy I, Vligi: Mustang Ostaszewo - Polonia Bydgoszcz 0:5, Pomorzanin Serock - BKS Bydgoszcz 0:2, Iskra Ciechocin - KS Łochowo/AF Brzoza 4:0, Gryf Sicienko - Radzynianka Radzyń Chełmiński 1:1, Flisak Złotoria - Drwęca Golub-Dobrzyń 0:2, Sokół Radomin - Victoria Lisewo 6:1, Promień Kowalewo Pomorskie - Wojownik Wabcz 2:0.