Duże momenty niemocy. Pałac Bydgoszcz przegrał w Rzeszowie

Dariusz Knopik
Emilia Mucha, przyjmująca Developresu, ponownie okazała się najskuteczniejszą siatkarką meczu z Pałacem. Krzysztof Kapica
Pałac zajął dwunaste, ostatnie miejsce w Orlen Lidze. Na koniec sezonu bydgoski zespół przegrał w Rzeszowie z Developresem SkyRes 0:3.

DEVELOPRES RZESZÓW - PAŁAC BYDGOSZCZ 3:0. Sety: 27:25, 25:18, 26:24

DEVELOPRES: Budzoń 1 pkt., Śliwińska 15, D. Nowakowska 9, Głaz 13, Mucha 16, Hawryła 6, Borek (libero) oraz K. Filipowicz 3, P. Filipowicz. Punkty: atak - 49, serwis - 9, blok - 5, po błędach rywalek - 15.PAŁAC: Misiuna 8, Biedziak 2, Dybek, Skorupa 4, Polak 11, Twardowska 4, Korabiec (libero) oraz Pieczka, Tomczyk, Fojucik 15. Punkty: atak - 31, serwis - 3, blok - 8, po błędach rywalek - 25.

Po przegraniu pierwszego meczu 1:3, sytuacja pałacanek - by rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść - była bardzo zła. Musiały najpierw wygrać spotkanie 3:0 lub 3:1, a następnie także złotego seta.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla bydgoszczanek, które przegrywały 0:6. Zmiana w postawie Pałacu nastąpiła dopiero po drugiej przerwie technicznej. Przegrywały 13:16, ale wtedy siatkarki z Bydgoszczy zdobyły 6 punktów z rzędu. Potem prowadziły nawet 24:22, lecz nie wykorzystały setbola. W dwóch ostatnich akcjach dały się zablokować Dominice Nowakowskiej i Emilii Musze.

Sytuacja stała się zła, ale bydgoskich siatkarek to nie załamało, bo zaczęły drugą partię całkiem dobrze i prowadziły 5:2. Przez długi czas trwała zacięta walka, ale od stanu 15:17 to rzeszowianki zaczęły dominować i dyktować swoje warunki. Fragment do końca seta pałacanki przegrały aż 1:10. To spowodowało, że rywalizacja była rozstrzygnięta. Jednak trzeba było grać dalej.
Trzecia partia była niezwykle wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć większej przewagi niż 2 punkty. W dwóch ostatnich akcjach pałacanki popełniły błędy i przegrały mecz.

Tym samym bydgoski zespół zajął ostatnie miejsce w tabeli, tak same jak w sezonie regularnym. W drugim meczu o 9. miejsce KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał PGNiG Naftę Piła 3:2 (19, -22, 11, -18, 14) i wygrał rywalizację. W pierwszym meczu także było 3:2 dla KSZO.

Końcowa kolejność: 1. Chemik Police, 2. Atom Trefl Sopot, 3. Muszynianka, 4. Impel Wrocław, 5. Tauron Dąbrowa Górnicza, 6. Legionovia, 7. Budowlani Łódź, 8. Aluprof Bielsko-Biała, 9. KSZO, 10. PGNiG, 11. Developres, 12. Pałac.

Od autora: Uff! Nareszcie się skończyło. Aby w bieżącym sezonie oglądać mecze Pałacu, trzeba było wykazać się sporym samozaparciem. Młody i niedoświadczony zespół był z góry skazany na porażkę. Jednak mógł ugrać więcej. W wielu meczach zabrakło przekonania w poczynaniach zawodniczek, że można przeciwstawić się rywalkom i pokusić o niespodziankę. Dwa sezony eksperymentu z młodzieżą wystarczą. Kolejny nie wchodzi w grę!