W najbliższe wakacje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1648 dzieci gospodarzy z całej Polski.
Odpłatność za pobyt wyniesie zaledwie 200 zł od osoby. Oprócz tego rolnicy pokryją koszty podróży.
Kujawsko-pomorscy rolnicy mogą starać się o skierowanie ich dzieci na turnus w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie (który potrwa od 14 lipca do 3 sierpnia), jeśli cierpią one na choroby układu oddechowego. Może tam wyjechać 46 osób.
Z kolei dla 52 kujawsko-pomorskich dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu, przygotowano turnus w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu. Potrwa on od 5 do 25 sierpnia.
Z pobytu w tych ośrodkach mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 1995 a 2003 rokiem, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczonych w KRUS. Potrzebne jest też skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny (druk dostępny w oddziałach regionalnych KRUS) wystawione przez lekarza.
Więcej szczegółów można znaleźć na www.krus.gov.pl. Informacji udzielają także pracownicy KRUS w Bydgoszczy - tel. 52 34 15 261, wew. 110 lub 220.
Dokumenty należy złożyć w kasie do 17 maja (włącznie).
(l.t.)