Elana Toruń wypunktowała w Chojnicach Chojniczankę

Redakcja
w poprzednim sezonie zwyciężyła 1:0 w Chojnicach po bramce Grzegorza Mani. Teraz znów górą byli goście fot. Lech Kamiński
W derbach "Pomorskiej" Chojniczanka Chojnice uległa 2:5 Elanie Toruń.

W Chojnicach doszło do ciekawej potyczki. Gospodarze, nieco wyżej notowani, mieli ambicje, aby wygrać i utrzymać miejsce w ścisłej czołówce, ale elanowcy potraktowali mecz prestiżowo, nastawili się na grę z kontry i znakomicie potrafili wykorzystać wszystkie nadarzające się okazje.

Goście objęli prowadzenie 2:0, choć jeszcze przed przerwą Chojniczanka zmniejszyła straty, a potem nawet doprowadziła do remisu. Przeważała, ale straciła Steinke za czerwoną kartkę oraz gola po karnym. Rywali pięknym uderzeniem zza pola karnego dobił Kikowski. W 90. minucie było 2:5, bowiem po faulu Posmyka i czerwonej kartce dla niego, drugiego karnego wykorzystał Wróbel.

Chojniczanka Chojnice - Elana Toruń 2:5 (1:2)
Bramki: Trojanowski (40), Posmyk (63) - Grudzień (13), Mania (22), Wróbel 2 (70, 90, rzuty karne), Kikowski (84).
CHOJNICZANKA: Primel - Mikołajczyk, Steinke ż i cz., Jakosz (61. Kaźmierowski), Marynowicz - Posmyk ż i cz., Atanacković, Szczepan, Trojanowski (73. Kaśnikowski) - Tatara, Pieczara.
ELANA: Osiński - Bartkiewicz, Czarnecki, Więckowski (88. Maćkiewicz), Wróbel - Grudzień ż, Mądrzejewski (67. Kikowski), Świderek, Młodzieniak (77. Zamiatowski) - Mikołajczak - Mania (86. Sobolewski).
Sędziuje: Artur Ciecierski (Mazowiecki ZPN).

Zapis relacji na żywo z meczu Chojniczanka Chojnice - Elana Toruń, kliknij TUTAJ

Przeczytaj także: W sobotę derby "Pomorskiej": Chojniczanka - Elana