Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz walczyła do końca we Wrocławiu

MaG
W obozie Astorii nie ma powodów do radości
W obozie Astorii nie ma powodów do radości Dariusz Bloch
WKS Śląsk pokonał w poniedziałek ekipę znad Brdy 90:81 w meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi. Astoria ma obecnie bilans 1-2. W sobotę derby we Włocławku.

Przez 18 minut pierwszej połowy przyjezdni grali dobrze i utrzymywali niewielkie prowadzenie (najwyższe wynosiło 9 oczek). Do szatni to jednak Śląsk schodził z 3 punktami zaliczki (39:36). Bydgoszczanie nagle zaczęli się mylić (aż 5 pudeł z rzędu), z kolei miejscowi trafiali z każdej pozycji. "Asta" utrudniała sobie zadanie, notując do przerwy aż 8 strat (gospodarze tylko 2).

W 3. kwarcie długo byliśmy świadkami wymiany ciosów. Podopieczni trenera Artura Gronka potrafili doprowadzać do remisu, ale... znów przespali ostanie 120 sekund. Wrocławianie zdobyli 6 punktów z rzędu i przed końcową częścią spotkania prowadzili 63:56.

Początek finałowej odsłony meczu to popis gry Śląska. "Asta" próbowała w końcówce gonić, ale miejscowi nie dali sobie wydrzeć wygranej. Na nic zdało się double-double Klavsa Cavarsa (22 pkt, 14 zbiórek) oraz dominacja naszej drużyny pod tablicami (45:32 w zbiórkach).

Kolejne ligowe spotkanie Astoria rozegra w sobotę, 25 września we Włocławku z Anwilem (godz. 17.300, transmisja na antenie Polsatu Sport Extra).

WKS ŚLĄSK WROCŁAW - ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 90:81