Enea Astoria Bydgoszcz nie dała rady w Kołobrzegu

Frel
Mateusz Fatz (z lewej) rozegrał dobry mecz
Mateusz Fatz (z lewej) rozegrał dobry mecz Tomasz Czachorowski
Brak skuteczności z dystansu kosztował Enea Astorię Bydgoszcz kolejną porażke w I lidze.

Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz 80:71 (23:20, 15:16, 22:18, 20:17)
KOTWICA: Suliński 18 (4), Pawłowski 17 (3), Bodych 9, Hanke 6 (1), Dzierżak 5 (1) oraz Grujic 15 (1), Przyborowski 10, Mieczkowski 0, Dobriański 0.'
ASTORIA: Fatz 26, Bierwagen 12, Krefft 11 (3), Szyttenholm 9, Gospodarek 2 oraz Dąbek 4, Laydych 3 (1), Czyżnielewski 2, Paul 2, Motel 0.

Nie udało się koszykarzom "Asty" odnieść zwycięstwa na wyjeździe. Choć byli bardzo blisko. Dobry mecz rozegrał Mateusz Fatz (7 zbiórek), który w ostatniej kwarcie dawał nadzieje Astorii na zwycięstwo.

Ale Astoria nie miała takich rezerwowych, jak Kotwica. Daniel Grujic zdobył 15 pkt., z czego 8 pkt. w ostatniej kwarci .Lider Adrian Suliński dołożył swoje, a Fatz był osamotniony w pojedynku w Kotwicą.

Jeszcze na początku ostatniej kwarty Kotwica prowadziła 60:57 po rzucie za 3 pkt. Pawła Kreffta, ale potem odskoczyła na 10 pkt. (67:57). Bydgoszczanie walczyli do końca, ale bezskutecznie. Trafili tylko 4/28 rzutów za 3 pkt. i to było głównie powodem tej porażki. Kotwica miała 10/26.