Energa słabsza od Lidera Pruszków

starała się jak mogła, ale Energa Toruń nie dała rady pokonać Matizol Lidera Pruszków. Lech Kamiński/archiwum
Kto podmienił "Katarzynki"? Beznadziejna skuteczność z dystansu, kiepskie zbiórki, mało asyst. To musiało się skończyć porażką z Liderem Pruszków.

Energa Toruń - Lider Pruszków

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

Energa - Lider 79:84 (21:22, 17:19, 17:19, 24:24)
ENERGA: Maksimović 25, Sepulveda 16, Page 13, Metcalf 10, Tłumak 7 (1) oraz Wylie 4, Mitchell 2, Idczak 2.
LIDER: Williams 23 (2), Koehn 18 (4), Chomać 17, Trofimowa 10 (3), Colson 10 oraz Wielebnowska 4, Oha 2.

Torunianki z charakterystyczną dla siebie zaciętością zaczęły walczyć dopiero w ostatnich trzech minutach meczu. Wtedy Lider prowadził już różnicą 15 punktów. Gospodyniom udało się jeszcze zmniejszyć straty do czterech "oczek", a przy odrobinie szczęścia mogły nawet wygrać. Byłaby to z pewnością jednak wygrana niezasłużona.

Przez trzy kwarty meczu był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się kilkanaście razy. Energa grała zaskakująco słabo - bardzo wolno, schematyczne w ataku, była bezradna pod tablicami. W całym meczu Lider wygrał zbiórki 44:36, ale zwłaszcza w pierwszej połowie imponował zbiórkami ofensywnymi, po których często z dystansu trafiały Laurie Koehn (4/13 za trzy) i Natalia Trofimowa.

Więcej o meczu i opinie w poniedziałkowym wydaniu "Pomorskiej".