FC Barcelona wygrała w Madrycie. Dziś Valencia - Levante [na żywo, transmisja w Sportklubie]

(ARKL)
Real Madryt w pierwszym meczu ćwierćfinału Copa del Rey przegrał 1:2 na własnym boisku z FC Barceloną.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011?

Real Madryt - FC Barcelona 1:2 (1:0)
Bramki: Cristiano Ronaldo (11) - Carles Puyol (49), Eric Abidal (77)
REAL: Casillas - Altıntop, Carvalho, Ramos, Coentrao - Benzema, Pepe (80. Granero), Diarra (66. Oezil), Xabi Alonso, Ronaldo - Higuain (66. Callejon).
BARCELONA: Pinto - Dani Alves, Pique, Puyol, Abidal - Xavi (86. Alcantara), Busquets, Iniesta - Sanchez (82. Adriano), Messi, Fabregas (89. Cuenca).

"Królewscy" już w 11. minucie objęli prowadzenie, kiedy to Cristiano Ronaldo przejął piłkę zagraną od Karima Benzemy, wpadł w pole karne i strzelił w lewy róg między nogami Jose Pinto.

Po przerwie Barcelona nie tylko odrobiła stratę, ale i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Katalończycy wyrównali po golu Carlesa Puyola, który celną "główką" zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego. Bramkę na 2:1 dla drużyny Pepa Guardioli strzelił Eric Abidal.

Rewanż zaplanowany jest w przyszłym tygodniu w Barcelonie.

W pozostałych spotkaniach Copa del Rey: Espanyol Barcelona - Mirandes 3:2 (Weiss 85, Fonte 87, Verdu 89 - Arroyo 28, Infante 78), Athletic Bilbao - Real Mallorca 2:0 (Llorente 35, Muniain 59). W czwartek wieczorem ostatni mecz ćwierćfinałowy. Derby - Valencia podejmuje Levante (godz. 21, transmisja w Sportklubie).